Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kékhalál, fekete képernyő,...

Kékhalál, fekete képernyő, stop üzenetek . Valaki segitene? (Lent)

Figyelt kérdés

Mikor megkaptam a gépemet randnom alkalmakkor kaptam kékhalál 2perctől-6óráig elment szervizbe újrarakták 32bytes win7-re (64 bytesről)és most inditás után 2-6óra után kékhalállal lefagyott (az üzenet általában megmarad) utána újra akartam inditani és akkor lefagy a biosba...próbálkoztam párszor valamikor a windows inditásánál de gyakoribban a biosban fagyott le ... most már nem fagy le biosba de egyszer csak kitalálta a gép hogy nem eredeti a windows de miután várok 1-2 órát megy minden rendesen (a windows eredetiségén kivül) de most amikor 2-6óra után megkapom a kékhalált és ujra akarom inditani a windows inditásánál fekete minden...

stop üzenet mindenféle szokott lenni ahogy kékhalál is (IRQL not less or equal,Memory management error,Pen_list corrupt) valaki ötleteket?


2012. máj. 19. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egyértelműen hibás RAM lesz, de azért ellenőrizd le, hogy legyen a boltban mire hivatkozni.


[link]

2012. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.. egy kis guglizás hogy hogy kell használni és leirom a végeredményt
2012. máj. 19. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Le kell tölteni, kiírni egy újraírható CD-re, és arról bootolni a gépet. Utána csinálja a dolgát magától. A letöltéshez és a kiíráshoz értelemszerűen érdemes másik gépet használni, hogy ne haljon meg menet közben.
2012. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez már egy másik gép mert a másik kihalt ... Muszáj újrairható cd-re?
2012. máj. 19. 16:01
 5/8 A kérdező kommentje:
És a bootolást mint folyamatot nem értem ... a biosba kell valamit állitgatni vagy a gép amikor elinditom magától elvégzi?
2012. máj. 19. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Használhatsz sima írható lemezt is, csak az pocséklás. Gondoltam, mindenkinek akad otthon egy újraírható lemeze, de ha nincs, nem kötelező. Pendrive-ra is rá lehet rakni, de az macerásabb.


Bootolás = rendszerindítás. Ha BIOS-ban a CD meghajtó van első helyre téve rendszerindító eszköznek, akkor csak berakod a lemezt, újraindítod a gépet, és el is indul a lemezről. Mint amikor windows-t telepítesz. Ha elindult, akkor onnantól már teszi a dolgát automatikusan.


Ha nem a CD meghajtó az első indító eszköz, akkor vagy át kell állítanod, vagy ha az alaplapod BIOS-a tartalmaz boot menü opciót (álalában F11-gyel hozható elő, esetleg F8-cal), akkor ott ki lehet választani a meghajtót.

2012. máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ már csak az a probléme hogy a szar gépem kifagy a biosba :/
2012. máj. 19. 16:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Olyanról nem is tudtam hogy memtestbe is ki lehet fagyni :I
2012. máj. 19. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!