Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri?

Kisvuk29 kérdése:

Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam lehet venni kéne egy notebook-ot használtan és azon el lehetne szórakozni akármivel,mert ha tönkre megy nem kellett érte százezreket költeni.Olyanokra gondoltam,hogy az Op.Rendszerekkel meg hasonlókkal el lehetne szórakozni rajta.

2012. máj. 20. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak oprendszerekkel akarsz szórakozni, akkor egyszerűbb egy virtuális gép. Egyébként a laptokok sajnos használtan is nagyon drágák, 40-50k körül kezdődnek, azaz szerintem nem éri meg.
2012. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem csak op.-okkal akarok szórakozni,mert jól jönne,ha tudna írni.A wifi elengedhetetlen és ha még a játékok is mennének rajta nem lenne rossz.Mert a nagy gépem nem tud írni a netbook meg ugye olvasni se.
2012. máj. 20. 18:02
 3/6 anonim ***** válasza:

"és ha még a játékok is mennének rajta nem lenne rossz"


Ebben az esetben az árkategória felugrik 80-100k-ra, vagy még többre, és még mindig használtnál tartunk.

2012. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért olyan sok a játék miatt mikor a netbookon elfut sok játék?
2012. máj. 20. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem igazán értem mit szeretnél.

Talán ha leírnád részletesen mi az elképzelésed,mi a terved,akkor tudnánk segíteni.


Ügye írtad hogy szeretnél lemezeket írni,de te magad mondod hogy a notebook-ban nincs író/olvasó legalábbis abban amit kinéztél magadnak.Most akkor mit akarsz?Minek nézel olyan notebook-ot amiben nincs ha neked kell?


Akkor írod hogy "olcsó" de játszani akarsz rajta.Na most attól függően milyen játékokkal akarsz játszani és mi számít neked olcsónak ez valóban sokba kerülhet mivel az hogy egy játék fut-e az adott hardveren,az-az adott hardver teljesítményétül függ.Nem attól hogy most az laptop,notebook,netbook vagy PC.A teljesítmény a lényeg,ha újabb játékokkal akarsz játszani ahhoz nagy teljesítmény kell és az drága.No meg CD/DVD olvasó,megint csak ha játszani is akarsz miért olyat nézel amiben nincs.Jó mondjuk torrentről húzod le a játékod majd daemontools-ból futtatod,de akkor is ha már egyszer lehúzol egy játékot azt csak ki akarod írni.


A következő dolog pedig hogy az operációs rendszerrel szórakozol.Na most nem tudom mit értesz ez alatt,de teljesen mindegy hogy az operációs rendszerrel mit szórakozol,mert a hardverben nem teszel kárt akár mit csinálsz a rendszerben,max haza vágod a rendszert amit egy szimpla újra telepítéssel meglehet oldani mindegy hogy olcsó vagy drága géped van.És ott a cirtuális gép is amit az előttem szóló említett.

Na meg játékokra vissza térve,ha a szórakozás alatt azt érted hogy Linux rendszereket telepítgetnél,akkor a játékokat felejtsd el.Linux-on nem futnak a Windows-os játékok.Ugyan van Linux-ra Wine de az közel sem tud minden játékot kifogástalanul futtatni.


Szóval nem vagyok benne biztos hogy jól értem-e mire kell neked a notebook,de ha játékra,lemezeket írni meg hogy kipróbálj pár Linux rendszert felesleges kiadás ha most van olyan géped amin mind ezt megteheted.Ha első sorban az operációs rendszereket nem mered mikpróbálni a jelenlegi gépeden,mert ha elromlik mit csinálsz,akkor sincs értelme olcsó gépet venni amin kisérletezgethetsz.

Használj virtuális gépeket mint a VirtualBox például,arra telepíts Windows-t,Linux-t és tájékozódj hogy legyen némi foggalmad a témáról.

Ha viszont apuci/anyuci vagy az asszony nem negedi hogy kisérletezgess mert elrontod és inkább venne neked egy másik gépet amin kisérletezgethetsz,akkor megéri mivel más választás nincs,de ha játszani is akarsz rajta nem lesz olcsó mert a játéhoz teljesítmény kell a teljesítmény pedig pénz.

2012. máj. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ügye írtad hogy szeretnél lemezeket írni,de te magad mondod hogy a notebook-ban nincs író/olvasó legalábbis abban amit kinéztél magadnak.Most akkor mit akarsz?Minek nézel olyan notebook-ot amiben nincs ha neked kell? "

Nem néztem hanem most van olyanom amiben nincs,mert ugye kicsi.

És a game-ek olyanok,hogy nem bonyolultabb,mint a GTA.Most is csak a VC amin játszani szoktam.

2012. máj. 21. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!