Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kis robotok vagy elektromos...

Kis robotok vagy elektromos cuccok készítése?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy illik-e ide a kérdés, de máshova meg szerintem végképp nem férne be. Arról lenne szó, hogy szeretnék kisebb elektromos cuccokat szerelni, elkezdeni, megpróbálkozni velük. Pár éve haverom említette, sőt mutatta is, hogy készített egy robot csótányt, ami ha a falba ütközik, akkor elfordul az egyik irányba. Ilyen dologra gondoltam, és azt szeretném kérni hogy linkeljetek oldalakat, amin ilyen leírások vannak.

Illetve olyan dolog is érdekelne, hogy mondjuk van egy ketyere, és én írnék rá valami programot, ami alapján csinálna valamit. Mondjuk egy számológépet készítenék házilag, vagy valami ilyesmit. Tudnék ilyet házilag?

A lényeg az, hogy olcsó legyen, vagy legalábbis ne túl drága :)



2012. máj. 20. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Lego mindstorm robotok. Építheted és c nyelven - erre nem biztos, hogy jól emlékszem- programozhatod őket.

2012. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kicsit másabbra gondoltam. Olyan alkatrészekre pl, mint amikből mondjuk egy távirányítós autó épül fel. Vagy mint említettem egy számológép.
2012. máj. 20. 21:59
 3/5 zsomkovacs ***** válasza:

Alkatrész mindenképpen van, pl. itt:


[link]


Ne kérdezd meg, melyik mit csinál, nagy részükről fogalmam sincs.

2012. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A te oldalad a hobbielektronika.hu


:) nincs mit


[link] és a léptető motrok lesznek a barátaid:))

2012. máj. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mikrokontrollert kéne megtanulnod C nyelven programozni. AVR illetve PIC mikrokontrollereket ha tudsz programozni, akkor bármilyen specifikus feladatot el tudsz látni. Az említett szenzort saját magad is felépítheted. Pl. Egymás mellé teszel egy infravörös fényt kibocsájtó, és egy infravörös fény hatására feszültséget generáló diódát, az utóbbit rákötöd a mikrokontrollere, és a programba azt írod: "ha ez aktiválódik, akkor ez és ez történjen..."


Ha nagyon érdekel ez a dolog, vedd fel velem a kapcsolatot, itt:


MSN: g890707@freemail.hu


vagy írj mailt: gal.mateo@gmail.com

2012. jún. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!