Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történt a géppel?

Mi történt a géppel?

Figyelt kérdés
Egyszer csak elment az áram 2 másodpercre, majd visszajött, utána a gép már nem akart bekapcsolni. Feldobáltam a lehetőségeket a normál, és a csökkentett módos indításra, de akármelyiket választom, tölt egyet, és visszajutok ugyanide. Haverom szerint belecsapott a villám, és elszállt az alaplap. Szerintetek mi a baja?
2012. máj. 23. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen tápegységed van? Van benne túláramvédelem?
2012. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Robcsi14 ***** válasza:

Húzd ki a konektorból 10 percre...ha igy sem megy akkor van benne egy lapos ELEM (Jó nagy) azt vedd ki és tedd vissza !


evel ujraindul BIOS ...nekem megoldotta a problémát a elemes cucc !


Villámlott mint állat Tatabányán XD !

2012. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1: Passz. (Mi ez? Mit jelent?)

2: Ma villámlott?

2012. máj. 23. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a gépen fut minden rendesen, csak a Windows nem indul el, akkor valószínűleg a wincsesztered lett szekorhibás. Nekem is van egy ilyen vinyóm, szintén áramkimaradás miatt lett ilyen - kb. 15 giga hiányzik róla, Windowst anno tönkretette - de örültem, hogy ennyivel megúsztam. Valószínűleg neked is minimum egy winreinstall lesz, de érdemes elgondolkodni egy feszvédős táp beszerzésén.
2012. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Haverod baromságot mondott, ha az alaplap elszállt volna, pláne a villámtól, akkor amperszag lenne és be se indulna a gép.

Itt egyszerűen csak a windowsod tojta össze magát. Jó esetben bebootolsz egy windows telepítőről, aztán XP esetén kérsz egy javítókonzolt, majd nyomsz egy CHKDSK parancsot, Win7 esetén meg a telepítő menöből próbálkozol a javítással.

2012. máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valami gagyi tápod van és nem védi a gépet a túláramtól, akkor egy áramszünet sok bajt okozhat. A hálózatban 230V feszültség van. A tápod ennyire van beállítva, ez az optimális. Amikor áramszünet van és utána az áram visszajön, hirtelen ez a fesz érték megugrik, elérhet sokkal magasabb értéket is. Na ezt nem tolerálják az elektromos cuccok, a géped sem. Ha a tápod ezt nem védi ki, a géped többi alkatrésze több áramot kap, mint kéne és erre rohadtul érzékeny, VGA-k és alaplapok ilyenkor szoktak tönkremenni.
2012. máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!