Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a PC-nket úgy...

Hogyan tudnám a PC-nket úgy beállítani, hogy érzékelje a japán írásjeleket is?

Figyelt kérdés
Google Chrome-om van,de hiába állítottam japán nyelvre,nem jeleníti meg.Vagy a számítógépen kellene állítani?Windows 7 van felrakva.Légyszíves segítsetek,fontos lenne.

2012. máj. 25. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A Windows 7 alapból képes megjeleníteni a japán karaktereket, a Chrome-al lehet próbáléma. Csak a referencia kedvéért nézd meg másik böngészővel, pl Internet Explorer, Opera vagy Firefox, ha ott jó, a Chrome-al van a bibi.

Esetleg próbálhatod kézzel átállítani a karkter kódolást is. (asszem' jobb klikk menü vagy csavarkulcs menü), vagy az alapértelmezett betűtípust. Utóbbival lehetnek gondok ugyanis.

A Chrome-nak nem kell japánnak amúgy. Nekem egyszer előfordult, hogy a Windowsból "eltűntek" az írásjelek, a fájlnevek sem működtek japánul, sok guglizás után azt találtam, hogy ha átállítom más nyelvre a Windowst, kijelentkezek, vissza majd visszaállítom, megjavul. És így is lett. De a nyelvi csomag telepítés a Home Premiumban nem elérhető, ha neked az van, szivacs.

Más ötletem nincs.

2012. máj. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam Exploreren és Firefoxon is de ott sem működik.Találtam a gépen olyan beállítást,hogy japán nyelvű legyen a billentyűzet,de nem tudom,hogy az milyen lenne.Home Premium-unk van.
2012. máj. 25. 08:07
 3/5 anonim ***** válasza:

A billentyűzetnek semmi köze hozzá.

Oh és asszem elnéztem. Nem a nyelvet kell átállítani ami nincs Home Premiumban, elég a területi beállítást. (locale) átálítani. Állítsd át japánra. Jelentkezz ki, állítsd vissza és jelentkezz ki/be. Valszeg megoldja.

2012. máj. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod hogyan:

Start -> Vezérlőpult -> Terület és nyelv

2012. máj. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már találkoztam ilyennel: valami agyonhackelt fogyóztatott win7 volt telepítve a gépen, amiből valami elmés ember pont a unicode fontokat szedte ki, mindezt egy olyan gépen, amit itthon boltot üzemelő kínaiak használtak...

Gyanítom a kérdezőnél is ez a helyzet. Javaslom, hogy telepíts egy épkézláb windowst.

2012. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!