Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Azt akarom megtudni, hogy mi...

Azt akarom megtudni, hogy mi az az mt/s. Pontosabban azt, hogy az mit jelent? Többi lent

Figyelt kérdés
Az alaplapom oldaljának az alján ottvan valami olyasmi hogy, ha am2+ vagy am3 processzort teszek belé akkor a ht3. 0 ht1. 0-ra csökken.5200mt/s ről 2000mt/s-re és én éppen am3-at akarok belé. Ez mit jelent?
2012. máj. 26. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A HT esetünkben a HyperTransportot jelenti, ami AMD-nél egy link az északi híd és a processzor közt, ha jól emlékszem. Lényegében nem kell vele foglalkoznod, gyakori jelentősége igazából nincs.

Gondolom arról van szó, hogy AM2-es alaplapod van aminek a BIOS-a támogat AM2+ és talán AM3 -as modelleket is, amiknek a natív alaplapjain már van 3.0 -ás HT, de AM2-nél még csak 1.0.

2012. máj. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a HyperTransport szabványa. Ha meg tudod adni az alaplap pontos típusát, akkor talán többet is ki lehet deríteni.
2012. máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
amúgy ez az az oldal [link] itt vannak széttirva, hogy milyen proceeszorokat támogat...de akkor nem olyat jelent, hogy ebben az alaplapban csökken a ghz? vagy valami gyengülést?
2012. máj. 26. 13:39
 4/14 A kérdező kommentje:
Gigabyte m61pme-s2 és amd x2 260-as processzort szeretnék belé
2012. máj. 26. 13:40
 5/14 anonim ***** válasza:

(Note) If you install an AMD AM3/AM2+ CPU on AM2 motherboard, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s); however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted.


Nem tudom, ez a gyakorlatban mit jelent. Nem akarsz egy új lapot?

2012. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Támogatja gond nélkül a kiszemelt processzort az alaplapod, de mindenképp frissíteni kell a BIOS-t F5B verzióra ehhez. Még mielőtt beletennéd a processzort.

Ez pedig nem veszélytelen, gondoltam jobb, ha szólok.


Nekem is Gigabyte alaplapom van amúgy, méghozzá egy GA-MA770-UD3, ami egy AM2+ alaplap és 2x2GB DDR2 memóriával használom, egy Phenom II X4 955 Black Edition processzorral megtámogatva. A processzor AM3-as, így még az előző processzorommal frissítettem a BIOS-t mielőtt ezt beleraktam. (Az egy Athlon64 X2 6400+ volt).

Tökéletesen működik a processzor.


Ha attól félsz, hogy a processzor lassabb lesz, nincs miért aggódnod.

2012. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
frissítve van már f5b-re
2012. máj. 26. 13:45
 8/14 A kérdező kommentje:
éppen tegnap frissítettem és nagyon köszi a gyors válaszokat :)
2012. máj. 26. 13:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Amúgy konkrétan válaszolva itt egy Wiki oldal:

[link]

Megatransfer / second

2012. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De

újabb technológiájú proci

régebi technológiájú alaplapban

csak valamekora gyengülésel képes üzemelni

de hogyezt te észre e veszed az nem biztos

füg az alaplaptól procitól a gyengülés mértéke

alaplapok 10ezer körülis vanak mindegyik tipiusból szóval nem olyan drága beújíţani egyszer

2012. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!