Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adott egy laptop amin alapból...

Adott egy laptop amin alapból win xp fut, nagyon gyenge hardverrel, és lassú. Linux-al gyorsabb lenne?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Apró Linuxszal valószínűleg gyorsabb lenne. Puppy, DSL és társaik ilyenek.

Milyen gyenge a hardver?

2012. jún. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Celeron M 1.5GHz CPU

512MB RAM


vagy ennek már m1 h melyik? :/

2012. jún. 3. 20:07
 3/8 anonim ***** válasza:

IBM Thinkpad T21. 256 MB memória. Kiválóan fut rajta vagy fél éve az Ubuntu 10.4.

A tied erősebb.

2012. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Linux mint 9 lxde vagy xfce

Tökéletes nekem is mindegyik ezen a gépen!Bár az xfce-t könnyebben megszoktam a thunar miatt!

2012. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ÉS ilyeneket hogy filmek stb. ugyanugy visz mint xp? (tudom valsz. hülye kérdés) mert nekem ez a gép csak arra kellene, film meg zene meg net)
2012. jún. 4. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Tegnap 22.22-es vagyok.

256 MB memóriával a GNOME a fotókat tökéletesen kezeli, a Power Pointot is lejátszotta rendben, de kicsit sok volt neki (melegedett). Ne várj csodát a Linuxtól sem, filmek, videók, új játékok: szaggatni fog, vagy nagyon lassú lesz. 512 MB egy magú procival ennyit tud,

2012. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ember ne beszélj már butaságot!Nekem évek óta egy 1.7 procival és 512 Ram-mal, videókártya és hangkártya alaplapi ezzel tökéletesen megy minden!Videó, zene megy net is tökéletes!

Youtube kis méretben szaggatásmentes!

Hozzáteszem, hogy az XP-vel meg sem mukkan a boot után!Sőt a virusírtótól meg halál volt!


Kérdezőnek:

Ajánlottam két rendszert, de az LXDE volna a jobb neked is!Gyárilag minden telepítésre kerül, amire egy átlag embernek szüksége van!

Ha felmész a LINUXMINT.HU-ra ott a letöltésekben ingyen elérsz egy komplett ISO-t.Letöltöd és kiírod egy cd-re!

Majd újraindítod a géped a cd-vel boot-oljon be!

Ne aggódj, mert a jelen oprendszeredet nem bántja.

Be fog tölteni pár perc alatt és ki is próbálhatod minden beépített funkciót!

Nézz videót és hallgasd meg a zenei részét, meg netezz vele!!!Kb 50%-ban lassabb lesz a cd-ről való futás miatt, de láthatod a funkciókat, hogy megy-e!


[link]

2012. jún. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!