Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Weblapkészítés vagy programozás?

Weblapkészítés vagy programozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! 2 fő kérdésem lenne.

1.

Mit gondoltok, a jövőre tekintve, melyik éri meg jobban a 2 ágazat közül: weblapkészítés vagy programozás ? Szerintetek melyikre lesz nagyobb kereset ,esetleg jobb elhelyezkedés ?Valamiért,lehet a tudatlanságom miatt, a weblapkészítés nem tűnik olyan jövedelmezőnek.Tudnátok érvelni is a válaszaitokat?

2.

Úgy érzem, weblakészítéshez nincs elég művészi érzék bennem, képek manipulálása,képszerkesztés,szerintem ez hozzá tartozik a design-hoz,ezt lehet feljeszteni, vagy ez az emberrel született tehetség /képesség? Köszi a válaszokat


2012. jún. 3. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőnél jól lehet keresni ha ért hozzá az ember,de talán a programozással többet lehet mivel ott szoftvereket programoznak stb


Abban viszont biztos vagyok hogy a programozás az nehezebb mint a weblapkészítés(végülis a weblapkészítés is programozásból áll de az könnyebb)


Hogyha valakinek csinálsz weblapot akkor nem nagyon számít a művészi érzéked.Akinek csinálod a weblapot az úgyis elmondja hogy kb hogyan nézzen ki,megcsinálod,megmutatod neki és ha valamit meg kell változtatni akkor megváltoztatod neki és kész.Csak tudd mit hogyan kell csinálni


Művészi érzék az akkor fontos ha te magadnak csinálsz egy weblapot máskülönben nem annyira fontos


Bármelyiket is választod tökmindegy csak érts hozzá,annyi a különbség hogy a programozás az nehezebb így valószínűleg többet is keresnek azzal

2012. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a programozás jobban megéri. Miért? Mert csak néz körül a világban sorra jönnek ki az újabbnál újabb játékok/programok erre mindig kereslet lesz igaz hogy a weblapkészités is fontos meg minden de ezt már egy 13 éves is tud html lapokat szerkeszteni pl:ezt a 13 éves haverom csinálta [link] de programozni is akart csak nem jött össze neki szerintem egy programozóra mindig szükség lesz weblap készitőből pedig már annyi van mint a szemét
2012. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! Mivel volt szó arról, hogy a weblapkészítés "egyszerű" , mit gondoltok, lehetséges az is hogy mind a kettőt profi szinten csináljam / mind a kettőhöz profi szinten értsek ? Mert mind 2 téma nagyon vonz.
2012. jún. 3. 20:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha van kellő tudásod és időd hogy mind a 2-vel kellő képen foglalkozhass akkor semmi akadálya
2012. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

T-90


Ez nem egészen így van.A weblapkészítés egyáltalán nem könnyű.Oké a HTML az gyerekjáték de azok csak egyszerű statikus weblapokra jók.Komolyabb,interaktív/dinamikus weblapokhoz már több tudás kell mint HTML.Ott van például a Javascript,PHP,ASP,XML,jQuery,Ajax stb stb amik sokkal de sokkal komolyabbak és több tudást igényelnek.


Vannak weblapkészítő programok de még azokat is kell tudni használni.És ha valami nem jön össze akkor kézzel kell belenyúlnod,ahhoz pedig tudnod kell ezeket a nyelveket tehát azért ez nem annyira egyszerű dolog...ja és még ott van az adatbáziskezelés,SQL,MySQL stb amik szintén nem egyszerű dolgok(Pontosabban szólva inkább a PHP/ASP és a MYSQL/SQL közötti kapcsolat létrehozása a nehéz)


Aláírom a programozás az tényleg nehezebb de a weblapkészítés sem piskóta.Ilyen kis egyszerű "hobby" oldalakt még egy 5 éves gyerek is tud csinálni de komolyabbakhoz elég komoly tudás kell


Aki meg mindkettőt tanulja annak igazi mazoistának kell lennie.Én amikor elkezdtem a weblapkészítés tanulását akkor úgy voltam vele hogy azután tanulom majd a programozást is pládul C,C++ stb de a PHP,AJAX stb után lemondtam róla.Örülök ha ezt is megtudom tanulni.Tényleg nem könnyű dolog,egy sima kis feltöltés gombhoz komoly műveletet kell végrehajtani

2012. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg erre nem gondoltam csak a html lapokra viszan az igaz hogy egy komolyabb weboldalt elkésziteni nem könnyü de amellett kitartok hogy ez még mindig könnyebb mint a programozás
2012. jún. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek. tehát a tanács, hogy fókuszáljak inkább a programozásra.

ha valakinek bármi tovább infója vagy tapasztalata, véleménye van,azt is megköszönném.

2012. jún. 3. 22:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én tudok programozni SA:MP-ban azon belül is PAWNO-ban gondolom de Java-ban szeretnél ezért itt egy link: [link]

remélem tudtam segiteni

2012. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!