Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Jó ötlet ez? Nem lesz semmi baja?

Jó ötlet ez? Nem lesz semmi baja?

Figyelt kérdés
Szóval van 1 Bluebeery sw-m30 hangszóróm és vettem még 2 7-10 w (nem tudom pontosan mennyi) kis hangszórót amit erősítőre kellene kapcsolni.... Gondoltam egy olyat, hogy azt a 2 hangszórót megfogom, elvágom kb a feliné a kábelt és a 2 hangszórót 1 jackre rákötöm.... És igy lenne 1 jacken az a 2 hangszóró + 1 eredeti... Ezt meglehet csinálni? Nem sül ki vagy valami? Azért akarom ezt megcsinálni mert az erősítőhez csak 2 hangszóró meg, de igy lehetne 3...

2012. jún. 4. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudni kéne, hogy mekkora a 2 új hangfal ellenállása. Ha mondjuk ugyanúgy 8ohm mint a gyári hangszóróké, akkor a párhuzamos kapcsolás miatt, az eredő ellenállás 4ohm lesz. Az pedig nem szerencsés, mivel a lecsökkent ellenállás miatt könnyen túlterhelődhet a végfok. Ha mindenképpen be akarod kötni azt a 2db plusz hangfalat, akkor sorosan kösd be őket, bár sok értelme annak se lesz, de legalább nem ég le az erősítő.

Az a 7-10w egyébként nagyon kevésnek tűnik. A gyártó honlapja szerint, ebben a cuccban az erősítő 2*15w-ot tud, ahhoz én minimum 2db 50w terhelhetőségű hangfalat tennék, a gyári hangfalak is hasonló terhelhetőséggel bírhatnak, de a 7-10w nagyon kevés.

2012. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
megcsináltam! Rendesen szól!
2012. jún. 4. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!