Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Folyamatos "kék halál", azaz...

Folyamatos "kék halál", azaz system error, és már halvány lila gőzöm sincs, mi a baj. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Fogja magát, és behal. Van, hogy épp csak elindult a gépem, semmit sem csináltam, és vége. Az eseménynapló szerint system error. Formázás, teljes újratelepítés, minden volt (XP-m van, és alig van fent program).

Viszont: elég csak megmozdítanom a memóriát, vagy hozzáérnem a bankjához (akár ahhoz, amelyikben nincs), és már újra is indult. Akár ddr rammal, akár sd-vel próbálom, ugyanez van. Talán kampec az alaplapnak??? Most vettem, és az illetőnél ment, mint az álom. :(


2009. júl. 2. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Memória foglalata nem érintezik tökéletesen (vagy alaplap hiba).

Találkoztam pár ilyen esettel, és az én gépem is hasonló. Garanciális korában cseréltek memóriát is. Itthon nem működött, a szervizben pedig ment. Kisebb ütődés hatására újraindul, és előfordult, hogy csak az egyik memóriát látta a kettőből. Addig igazgattam a memóriákat a foglalatban, amíg elfogadható lett, és nem nyúltam hozzá többet. Azóta volt néhány kék képernyő és újraindulás, de nem biztos, hogy ez okozta. Hónapok óta nincs vele gond, csak éppen ma volt egy kék képernyő valószínűleg egy ütés hatására.

2009. júl. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Azért vagyok kiakadva, mert vissza is adtam neki, hogy hozza helyre (akkor még nem figyeltem meg, hogy memóriagond is van), és nála ment, netezetett vele, prociterhelést futtatott meg mit tudom én, itt meg azonnal megkergül. Este már el se indult. :( Aztán mozgattam valamit, és 2 órán keresztül minden jó volt. Ma szerintem megint szívat.

A másik érdekessége, hogy bizonyos dolgok esetén is újraindul. Pontosabban: telepítettem az alaplapi hangkártya drivert, de pont egy másikat kellett volna, így le akartam szedni, de közben beállt. És minden alkalommal ugyanezt csinálta, a videókártyát meg "eldobta", vagyis ami eddig volt, eltűnt. Pedig semmi ütközés nem volt, másik IRQ-n vannak. Nem értem én már ezt... :S

2009. júl. 3. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!