Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Infósok! Ezek között mi a...

Infósok! Ezek között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Internetes alkalmazásfejlesztő; Szoftverfejlesztő; Webmester; Gazdasági informatikus; Web-programozó

Informatikus iskolába járok, és ezek közül választhatok majd a későbbiekben. Mit tudtok róluk? Előre is köszi a válaszokat!



2012. jún. 7. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Hmm elkezdtem írni egy listát, de itt igazából elég sok az átfedés, szóval hagyom.


A listából a gazd. informatikus üt csak el talán.


A szoftverfejlesztő leginkább a programozó, C++, java, C# és egyéb ismeretekkel, ő írja a sz. gépes programokat, rendszereket.

A web prog., internetes alk. fejl. és webmester a webes dolgokkal kapcsolatban dolgozik. (Milyen meglepő.)

PHP, html, css ismereteket tanítanak itt gondolom, kisebb-nagyobb eltérésekkel.


De hogy pontosan mit értenek alattuk mindenhol más és más.

2012. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de okj-vel nem fogsz tudni elhelyezkedni! Programozónak kell a diploma, ha normális munkát akarsz. Én már csak tudom, két okj után kellett megszereznem a diplomát, mert hiába tudtam programozni, a cégek rám se néztek... Mellesleg az egyetemen tanítják meg azt az igazi háttért, amit okj-n úgyse tanítanak. Ha nem hallgatsz rám, az a te bajod, de több évet baxol el az életedből, aztán majd rájössz. Hiába fogja ideírni a sok észlény, hogy lehet dolgozni diploma nélkül is, a két okj alatt volt 80 osztálytársam, és senki! Nem viccelek! SENKI nem dolgozik informatikusként (max az auchanban a műszaki osztályon), mert esélytelen.
2012. jún. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:

#2: Ezt nem tudom megerősíteni.


Szerintem ez attól is függ, hogy hol keresel állást. (Budapest? Nagyváros? Kisváros?) Illetve függ attól, hogy mennyire keresett az a tudás, amit birtokolsz.


Egy komoly informatikai cég (Microsoft, stb…) meg fogja követelni a diplomát. Egy multinacionális cég is. Persze itt könnyebben válsz te is „papírrá”.


Ismerek három embert is, akik soha nem diplomáztak le informatikából, de közepesebb, nagyobb informatikai cégnél dolgoznak, mint informatikusok, nem is rossz keresettel. Az egyik ismerősöm pl. úgy került egy ilyen céghez, hogy hirtelen kellett találniuk 40 embert, aki némi oktatás után részt venne egy nagyobb projektben. Javascript szakembereket kerestek, de ennyi szakember nem volt a munkaerőpiacon. Nem is nagyon firtatták, mennyire ért hozzá. Az igazság az volt, hogy kb. a „láttam már ilyet” szintű volt a tudása. Nos fél év alatt elég jól kitanulta a szakmát, ma már profi a témában. A cég, ahol dolgozok jelenleg banki alkalmazásokat fejleszt, tehát nem kis témáról van szó.


Szóval vannak ilyenek is, és nem is olyan ritkák. Ha valaki mondjuk egy C# programozót keres, akkor azért keres, mert valamilyen szoftvert akar létrehozni. Ha valaki tényleg ért a C#-hoz, akkor az nekik jó. Ha valaki megszerzett egy informatikus diplomát, attól még nem biztos, hogy ért is hozzá. Sajnos ilyenből is sok van, akinek papírja van, akár programozó végzettséggel, de képtelen lenne egy program megírására. Ezt azért a cégek is tudják.

2012. jún. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A különbség az, hogy egy programnyelv megtanulása nekem 1hét-1hónap, és így kalkulál a cég, míg egy matematikai, és informatikai háttér elsajátítása, amit a diploma ad az 4év kemény munka. A diplomás programozók tudják, hogy-hogy működik a gép, az os, a hálózat, milyen matematikával írható le ez az amaz, hogy kell megbízhatóan algoritmizálni, tervezni. Na most aki ezt kihagyja, lehet ismeri a nyelvet, de komplex feladatokat nem, vagy nagyon sok munka árán tud elkészíteni. Arról nem is beszélve, hogy lehet egy spagetti kódot kapunk tőle.
2012. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!