Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen excel feladatot kaphato...

Milyen excel feladatot kaphatok állásinterjún?

Figyelt kérdés
Visszahívtak interjú után, hogy teszteljék az excel tudásom. Milyen feladatokra számíthatok? Függvények közül az fkeres, ha, vkeres, index, szorzatösszeg, darabteli, hl.van, meg az alapokon szum, átlag stb. kérdezhetnek mást? És milyen mélységben kell tudni? Pl. beágyazott függvényeket mennyire?
2012. jún. 15. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A cég profiljától nagyban függ.
2012. jún. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg egy szumhatöbb függvény, illetve a szűrések. Talán esélyes lehet néhány makró, bár nem hiszem, hogy a HR-es kollégát ez annyira érdekelné. Adok egy tippet, ha megengeded, az én kollégáimnak ez is nagyon tetszett:

adott egy oszlop rengeteg adattal. Az azonosakat törölni kell belőle. Nos, erre van makró is, de ha az annyira nem érdekel, akkor ez is lehet egy megoldás: A oszlopot sorba rendezed (szám esetében érték alapján, szöveg esetén ábécé sorrendbe). A "B" oszlopba pedig az első sorba beírod, hogy: =HA(A2=A1;"töröl;"marad") Végig futtatod a függvényt, és rászűrsz az összes "marad" értékre. Íme, kiesnek a többször szereplő adatok, sőt, rögtön láthatod a gépelési hibákat is ;) Bocsi, hogy kissé offoltam, csak az én kollégáim imádják azóta ezt a megoldást. ;) :)

2012. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm szépen! Megjegyeztem :) A szumhatöbb fv.-nél mire gondolsz? A szumhát ismerem, de ezt így nem igazán tudom.
2012. jún. 17. 17:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugye a szumha függvény azt csinálja, hogy egy adott feltétel alapján az adatbázisban megfelelő értékeket összeadja.

Nos, a szumhatöbb is hasonló, de nem csak egy feltételt tudsz hozzáadni, hanem kettőt, hármat, vagy akár többet is.

Ez így néz ki: SZUMHATÖBB(összegtartomány; feltételtartomány1; feltétel1; [feltételtartomány2;

feltétel2]; …)


Mondjuk olyan adattáblával dolgozol, ahol az összes számot össze szeretnéd adni, ami kisebb 100-nál, de nagyobb tíznél. Persze használhatod szöveges adattartományok esetén is, idézőjelet használva. Igaz, hogy ez a függvény csak a 2007-es officeban jelent meg először. Előtte is meg lehetett oldani természetesen, csak több segétblázattal. ;) Viszont mégegyszer mondom, ha multihoz felvételizel, akkor általában nem kérdeznek ilyet, ha nem informatikai pályán próbálkozol. Ott könnyen elképzelhető. Szerintem egy jó munkavállalónak elég tudnia maximum 8-10 függvényt, ha jól használja az illető, és átlátja a feladatokat és folyamatokat, akkor ezzel már jelentős előnyt élvez a többiekkel szemben. ;)

Azt is hozzáteszem, hogy ha gyakorolni szeretnél, akkor magadnak írj feladatot, ne máshonnan keress. Az majd jön magától ;)

2012. jún. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Látom már kicsit régi kérdés, de hátha jól jöhet még bárkinek. Találtam a neten egy excellel foglalkozó oldalt. Itt van példa is állásinterjún adott feladatra. Például a kimutatás készítést én ezen az oldalon lévő videóval értettem meg végre valahára. excelegyszeruen.hu az oldal címe.
2013. jún. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!