Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vélemények tapasztalatok...

Vélemények tapasztalatok asztali gépekről?

Figyelt kérdés
Asztali gépet szeretnék venni, mert a régi (9 éves) már úgy érzem nem az igazi :D. Amikre használni fogom: Netezés, le és feltöltések. Emellett néhány nagyobb igényű program használatára (Corel X4, nyáktervező program, pár autodiagnosztikai és szerviz program és persze photoshop, bár az nem vészes.) Ami fontos: !kis! helyigényű legyen, keveset fogyasszon, és gyors legyen, nagy tárhellyel. Nézegettem MACmini-eket, de drágának tűntek, és nem tudom ennyivel jobbak-e, és kell hozzá egy monitor is->de appleből az baromi drága (és egyáltalán elfutnak rajta a fent említett programok?!). Aztán néztem HP all-in-one gépeket is, ezek még ár-érték arányban elmentek, de csak 1év gari van rájuk. Emellett még néztem 100 félét, és már bele vagyok zavarodva. Kérlek írjatok véleményeket, nembaj ha drágább (max 300k), de tudjam használni megint 10 évet :)
2012. jún. 15. 18:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Már ilyet is találtam eddig ez is elég nyerő! :) Vélemény? [link]
2012. jún. 15. 18:29
 2/4 lindmayer ***** válasza:

1: ha jó ár-értékű gépet szeretnél, akkor magadnak kéne összerakni egyet egy kisméretű gépet(elég ha te válogatod össze a gépet, és összeszerelteted)

2: én várnék egy kicsit a trinitis procikra(nyár végén jelennek meg, de ha 10 évre tervezel, akkor az már nem is olyan sok idő)

3: akár trinity alapú laptopokat is nézegethetsz, dell asus, hp vonalon

4: ma nem fogsz olyan gépet kapn, ami 100% hogy elmegy 10 évig

2012. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, körülnézek az említettek között!
2012. jún. 15. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Ötlet:

Ház:

[link]

Kisméretű, viszonylag nagy teljesítményű táppal. Ezzel nem hinném, hogy baj lenne:

[link]

Sok merevlemez fér bele a későbbi esetleges tárhelybővítéshez.

[link]


Alaplap:

[link]

Nem túl drága, viszont van rajta USB 3.0 és SATA III és RAID vezérlő.


Memória:

[link]

Ez szerintem sokáig elég lesz és meglepne, ha a sebességből is kifutna.


Processzor:

[link]


SSD:

[link]

Ez nagyon meggyorsítja a programok betöltését.


HDD:

[link]

Nagy merevlemez=nagy tárhely.


Videokártya:

[link]

Nem tudom mennyire van rá szükség, ez egy kis fogyasztású, de ehhez képest nagy teljesítményű kártya.


Megjegyzés:

-A gép így elég messze van a 300 ezres határtól. Igény esetén belemehet egy i5-2500 vagy i5-3550 is, ami a magasabb órajelek miatt időtállób lehet.


-A videokártyára szerintem csak később lehet szükség, akkor bármilyen PCI-E 16x-os foglalatba való kártyával bővíthető, a jövőben még jobb teljesítmény/fogyasztás arányú kártyák is piacra kerül(het)nek.


Ezzel a géppel videokártyával együtt kb. 70, anélkül kb. 100 ezer forint jutna monitorra. Ennyiért már nagyon kellemes 24"-os darabokat lehet kapni, vagy akár még nagyobbakat.

2012. jún. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!