Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Üdv! Egy ideje a számítógépem...

Üdv! Egy ideje a számítógépem minden egyes bekapcsoláskor konzisztenciát (nemtudom jól írom-e) mér, ami már zavaróvá vált, ugyanis nagyon sok időt vesz ez a folyamat igénybe. Valahogy kilehetne ezt a mérést kapcsolni?

Figyelt kérdés

Nagyon hálás lennék, ha valaki meg tudná mondani, hogy lehet kikapcsolni.

Válaszotokat előre is köszönöm.



2012. jún. 21. 18:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, elfelejtettem írni, hogy Windows XP operációs rendszert használok.
2012. jún. 21. 18:49
 2/8 Shaddark ***** válasza:

teljesítmény fül - erőforrás figyelő

It a lemez fül.

2012. jún. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Shaddark ***** válasza:
Bocsi, ezt nem ide akartam :)
2012. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shaddark ***** válasza:

Ha már összefirkáltam:

Első megoldás lehet:

start -> futtatás -> írd be: cmd

A felugró ablakba be kell írni, hogy:

fsutil dirty query c:

Ha azt írja, hogy "a kötet (c:) nem változott meg", akkor nem ezzel a meghajtóval van a baj, végig kell próbálni az összessel (gyk. fsutil dirty query d: stb)

Ha azt írja, hogy a meghajtó megváltozott, az jó, mert megtaláltad a bűnöst!

Ekkor be kell írni, hogy

chkdsk c: /f /x

(a c helyébe természetesen a hibát jelzett meghajtó betűjelét kell írni)

engedni kell végig lefutni a chkdsk-et

ellenőrzésképpen ismét le kell futtatni az fsutilt (lásd 2. pont), elméletileg minden meghajtó hibátlan lesz

Van egy kapcsoló a rendszerben, az úgynevezett dirty bit. Bizonyos rendszerhibák történtekor a windows az érintett meghajtón "átkapcsolja" a dirty bit-et, ezért a szerencsétlen minden bootoláskor végig kényszerül futtatni a checkdisket.


Második m.:

[link]

2012. jún. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia! Végigfuttattam az 1. megoldást, rebootoltam a számítógépet, és a konzisztenciamérés helyett az OP. rendszer betöltése után elfeketedett a képernyőm, épp annyi ideig, ameddig a mérés szokott tartani. Mit javasol, mit tegyek? Megpróbáljam a 2. megoldást?
2012. jún. 21. 21:27
 6/8 Shaddark ***** válasza:

Próbáld, de gyanús hogy nem valamilyen felrakott optimalizáló (tweak) program csináltatja-e.

Az elsőt is megnézheted még, hogy mit ír ki az fsutil...

És rá kellene futtatni az összes meghajtóra.

(hdd, pen drive ha be van dugva)

Esetleg a hdd sentinel-t letöltheted és megnézheted nincs-e fizikai hiba a hdd-n.

2012. jún. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs bedugva semmi és az ütemezett feladatoknál nincs se chkdsk se autochk sem. mit tegyek?
2012. jún. 21. 22:02
 8/8 Shaddark ***** válasza:

hdsentiellel nézz rá nem hibás-e valamelyik szektor a hdd-n, fizikai hiba is be tudja indítani magától.

Most olvastam neten valakinek az ide kábel csere oldotta meg...

Ezt még talán érdemes megnézni:

[link]

Itt a regisztrihez van tipp, valakinek ez segített.

2012. jún. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!