Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows mellé feltettem egy...

Windows mellé feltettem egy ubuntut, majd le akartam szedni de elszúrtam:D és most semis indul. Mit csináljak? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Windows Xp mellé feltettem egy ubunutut most le akartam szedni( windowsba formáztam majd töröltem az ubuntu particióját.) és újra indítottam és ezt írja ki:

error: no such particion

grub rescue: (villógó kurzór.)

Mit csináljak?

csak az XP kell. de az kell!! rengeteg adatom van rajta ami fontos.

Mit tegyek?

köszönöm a válaszokat!


2012. jún. 22. 16:36
 1/6 MaXXeGee ***** válasza:
A c: meghajtót formáztad? azon volt a linux? Mert azon voltak az xp inditófájljai is :D
2012. jún. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem.

küldön particiója volt az Ubuntunak.

azt formáztam és töröltem.

2012. jún. 22. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:

:)

1. fogj egy ubuntu telepítő lemezt. :)

2. Indítsd el live módban. (próba).

3. Akkor látni fogod a fájlokat. Mentsd le az adataidat.

4. Ha gondolod, ugorj neki újra, (tudod, ismétlés a tudás anyja, a vizsgadíj meg a q**va anyja :D )

5. Ha mindkettőt szeretnéd, akkor a Windows XP-vel kell kezdened. Az ubuntu meg mehet utána.


Fontos, ne idegeskedj... meg fog oldódni.


II. Tipp. Van olyanod is, hogy GParted. Hozz létre vele egy új partíciót, és oda is lementheted a dolgaid. ;) Ha véletlen nincs benne a live lemezedben, ne keseredj el, innen le tudod szedni: [link]


Egy jótanács még: kitartás, türelem és nyugalom. Esetleg ha szeretnéd próbálgatni a Linux világát, akkor arra is van lehetőséged, hogy virtuális számítógépre pakold fel az ubuntut. Megjegyzés: én jobb szeretem a Debiant és a Linux Mintet.... Ismerkedőknek inkább ajánlom a Mintet ;) Az ubuntu sem rossz persze... Nekem jobban tetszik a Mint eleganciája, ennyi. Most is arról írok, windowst már csak az irodában meg ügyfeleknél használok maximum. :)

Sok sikert ;)

2012. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kedves MaXXeGee!

Nem kötekedni szeretnék, csak pontosítani. A Linuxot nem tudja a C meghajtóra húzni, mert olyan, hogy "C:\_" a windows értelmezésében létezik, általában ntfs fájlrendszeren. Az Ubuntu pedig ext3 és ext4 partíciót használ a felhasználó szeme előtt.

Nem valószínű, hogy törölted Kérdező a Linuxodat, mindössze az MBR-t sikerült felülírni, ami egyébként megoldható telepítés nélkül is, nem feltétlenül kell az előbb felsorolt lépéseim követned, de azt hiszem, elsőre az tűnik a "legkényelmesebb" megoldásnak azon felhasználó számára, aki most ismerkedik. Alternatíva lehet a GRUB helyreállítása is. És nem kell megijedni, ez nem a Linux hibája, mindössze annyi történt, hogy májkroszofték kicsit erősebben ragaszkodnak a forrásokhoz, mint kellene nekik. Legalábbis XP vonalon egyelőre, a Win 7 és 8 már kezdi átvenni a Debian stílusát....

2012. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3. Én is ezt csinálom.

Kérdező: Énnekem is ilyen helyzetem van, de énnekem az Ubuntu kell.

2012. jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előttem szóló, Neked annyiban változhat a dolog, hogy ha nem feltétlenül van komolyabban szükséged a Windowsra, akkor mentsd le az adataid, és a leírt módon telepítsd az Ubuntut. Utána virtuális környezetben fel tudod tenni a Windowst is ;) Bár az is megoldható, hogy a leírtak alapján jársz el, és majd ki fogod tudni választani a gép bekapcsolása után, hogy melyiket szeretnéd telepíteni. Fontos infó, hogy a Linux látja a windowsos dolgaid, a Windows viszont nem fogja látni a Linuxosat. Partícionálgatnod viszont alapesetben nem kell. Ha kérdésed támad, írj nyugodtan.


Menni fog ;)

2012. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!