Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Akkumulátor töltőt ki kell-e...

Akkumulátor töltőt ki kell-e húzni az áramforrásból, miután feltöltöttem vele a telefont/laptopot/bármit, vagy nem árt neki, ha ilyenkor is áram alatt van? Gondolok itt újabb töltőkre,2010 utániakra.

Figyelt kérdés

2012. jún. 24. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem árt neki, csak számold be, hogy egy minimális fogyasztása van - persze, nem számít anyagilag igazán, de tegyünk már annyit a természetért, hogy egy laza mozdulattal kihúzzuk :)
2012. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem árt neki.

Ha feltöltötte az akkumulátort akkor már nem tölt tovább, de amint lecsökken a kapacitás egy adott értékre akkor újból bekapcsol és el kezdi tölteni.

Ezt meg is lehet figyelni pl. telefonnál. Ha feltötltött akkor kiírja, hogy akkumulátor feltöltve. Ekkor kezd el használni pl. zene hallgatásra vagy videó nézésre. Egy idő után kiírja, hogy Töltés.

2012. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magát a töltőt nem szoktam kihúzni, ha lehúztam róla a telefont, mert a szekrény mögött van bedugva. Ez nem árt neki.

A laptopot viszont nem érdemes úgy használni, hogy az akksi is benne van, és a töltőt is bedugod. Töltsd fel az akksit, vedd ki, és csak a töltőről üzemeltesd a laptopot. Ha mész valahová akkor tedd bele csak.

2012. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!