Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vélemények a DELL Inspiron...

Hanyat kérdése:

Vélemények a DELL Inspiron M5040 típusú notebookról?

Figyelt kérdés
Hétfőn tudtam meg, hogy a mostani laptopom javíthatatlan, ezért újat kell vennem. Nem csinálok titkot belőle, hogy nem értek a gépekhez, de ebből kifolyólag nem is használom "extrém" dolgokra. A szervizben azt a tanácsot kaptam, hogy Dell vagy Fujitsu vegyek, jelenleg ezek a legjobbak ill arra figyeljek, hogy hosszú 3 éves garancia legyen mellé. DELL Inspiron M5040 választottam, mert már 100 alatt hozzá lehet jutni, amire használnám: internet, word, excel, ppt, outlook, filmnézés, zenehallgatás. A kérdés az: jó döntést hoztam? Köszönöm előre is!

2012. júl. 4. 07:43
 1/5 MaXXeGee ***** válasza:
Hát ha Dell és Fujitsu Siemens közt "lehetett" csak választani, akkor mindenképp jó döntést hoztál.
2012. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves MaXXeGee!


Először is köszönöm a választ, de természetesen nem csak ezek közül lehet választani :), csak mivel nem értek profi szinten ezekhez a dolgokhoz megkérdeztem egy szakembert (gondolom, ha szervizben dolgozik, akkor nevezhetem annak)és ő azt mondta jelenleg ezek a legjobbak a piacon. Ha van egyéb ötleted szívesen várom!


Nekem eddig Acer volt 5 éven át, problémám sose volt vele, de mikor most utána néztem sokan szidták. Most nem tudom, hogy csak nekem volt szerencsém, hogy sikerült egy stabil megbízható Acer-hez jutnom?

2012. júl. 4. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy a kínálat ebben a szegmensben de nem sok különbség van a notebook hardverei között,, gyakorlatilag mind ugyanott gyártják őket csak a nagy gyártók megrendelésére (acer, asus, dell , fujitsu stb)

Szerintem lődd be az összeget amit erre szánsz és használd a bluechip notebook konfigurátorát.. ott jól el tudsz igazodni ha beállítod a megfelelő szűréseket, pl 15", 500gb hdd, 4gb ram, szín.. stb...

[link]

2012. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Ákos21! Jól jön ez az összesítő, mivel azóta felfedeztem egy Packard Bell Easystone notit is és teljes káosz a fejemben. Most elfogadnék egy számtech guru ismerőst:)
2012. júl. 5. 20:57
 5/5 anonim válasza:

Gondolom már megvetted, de másnak is hasznos lehet az infó. Ákos 21 jól mondja! Ki kell találni, hogy mennyit szánsz rá, ez a legfontosabb, aztán ehhez belőni a gépet. Nézni kell a proci és a VGA teljesítményeket, a RAM, a HDD és kijelző méretét. Proci tesztet itt: [link] RAM tesztet itt: [link] találsz. Innentől kezdve nem kell érteni hozzá, az adatok megadják mindenre a választ. Nekem most Acerem van (a családban 3 is összesen), de egyikkel sem volt még gond. Én preferálom az ASUS-t, nagyon tetszik. Amit Neked mondtak Fujitsu-t, arról tudok mesélni. A cégem többszázat berendelt ebből a márkából kb. 4 éve. Béren kívüli juttatásból lehetett részletre megvenni a dolgozóknak. Ne mondjam, abból és a rákövetkező sorozatból is szinte mind tönkrement. Még ha egy selejtes sorozatot is tukmálnak a cégre, úgy gondolom akkor sem lenne szabad 10-ből 9-nek tönkremenni. Ha nem látom saját szememmel, nem hiszem el! Mint később kiderült, a gépek típushibásak voltak; elegendő hűtés hiányában elszállt az alaplapi VGA, ami alaplapcserével jár. (Ennek szervízköltsége közelíti a gép árát.) Akinek garanciába ment tönkre, annak szerencséje volt, akinek nem, az beszívta (hacsak nem volt leleményes és kereste meg a gyártó képviseletét szavatossági kérelemmel.)

Ha nem játszol a gépen, elég az alaplapra integrált VGA, mert olcsóbb, kevesebbet zabál, így több üzemidőd lesz akksiról. 15,6"-osban 85e-től már találsz normálisat. Ilyen fajtába nekem szimpi a ACER V3-531-B822G32MAKK, vagy az ASUS X55A-SX044D. Ebbe a két típusba viszonylag normális Intel proci van (a tesztben láthatod, hogy 1471 pontos az Intel Celeron B820 és a VGA bár integrált, de 361 pont ezek között sem olyan rossz). Játékhoz érdemes elgondolkodni dedikált VGA-s laptopban:többet fogyaszt, de cserébe jobb a videó teljesítménye, mint az integráltnál. Ezek kb. 95e-től indulnak. 100e-ig nem nagy a választék, de itt van pl. az Acer AS5742ZG-P622G32MNKK vagy az ASUS X55VD-SX045D, ami még belefér 100-ba. Ezekben dedikált nVidia GeForce GT 610M 1GB RAM-os VGA van, ami a teszten 347 pont. Na és slusszpoénnak jön az általad kinézett DELL Inspiron M5040, amiben egy dedikált ATI RADEON HD 6250 1GB RAM-os VGA van, ami siralmas 122 pontot szedett össze. Akkor inkább egy integrált Intel HD Graphics 3000-es, ami 361 pontos. (a legtöbb integrált inteles ilyen.) Jó keresgélést!

2013. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!