Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hasonlít "belsőleg" az Ubuntu...

Hasonlít "belsőleg" az Ubuntu és a SolusOS?

Figyelt kérdés

Nos, azzal kezdeném hogy van egy kalóz XP-m amit a sok vírus miatt már meguntam... mindig rászállnak,már kipróbáltam vagy 5-6 vírusírtót de nem megy akkor se normálisan.A kérdéseim a következők:

1.Ami elmegy Ubuntun (pl.láttam youtube-on a San Andreas) az el fog menni a SolusOS-en is?

2.Mivel tudok telepíteni és indítani Microsoft programokat?

3.Lehet "tálcás" kinézetet varázsolni az Ubuntu-ra mert nekem nem tetszik az alap.



2012. júl. 10. 14:17
 1/1 anonim válasza:
Ubuntu egy elcseszett konstrukció igénytelen frissítgetési metodikával. Debiant ajánlom. Bármlyen kinézetet lehet rá varázsolni, széleskörűbbek is a lehetőségek, mint XP-re, többféle ablakkezelő közül választhatsz. Windows-szerűre is beállíthatod. A Wine nevezetű emulátorral tudsz Microsoftos programokat futtatni, de nem mindegyiket. Viszont én nem ragaszkodnék mindenáron a Wines alkalmazásokhoz, van megfelelője szinte mindennek linux alá is. Emulálva lassabban fognak futni és/vagy nagyobb erőforrást igényelnek ugyanakkor sebességű futáshoz, tehát jobb a natív programokat használni (linuxon linuxosakat). Annyiféle disztribúció van, miért csak ez a kettő van képben nálad? Próbálj ki minél többet, tanulgass, szerezz tapasztalatokat és nyugodtan kérdezz. Ez persze idő és befektetett energia, de hát a linux erről szól: mókolás, legózás, felfedezés.
2012. júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!