Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám helyreállítani...

Hogyan tudnám helyreállítani a gépemet?

Figyelt kérdés
Több órán át ment Minecraft, és elmentem a géptől, de mikor visszajöttem 2 hibaüzenet fogadott egy fekete képernyővel mögötte, valami ultraalacsony felbontással. Az egyik valami Nvidia OpenGL hiba volt a másik meg valami 4s mit tudom én micsoda képernyőillesztő hiba volt, és éppen, hogy csak elkezdtem elolvasni egyből TELJESEN elfeketedett a képernyő és többször is újraindítottam a gépet, de csak addig funkcionált a kép amíg ugye felállt maga a gép, és bejött a windows-os töltőképernyő (XP-m van) kicsit pixelhibásan és ezután megint teljes feketeség, de fura, mert be tudtam jelentkezni és a tipikus windows hang is egyből bejött, azaz már az Asztalon voltam, de még mindig full fekete volt a képernyő és semmit sem tudtam csinálni. Hogyan tudnám helyreállítani a gépemet (vagy inkább képemet)?
2012. júl. 19. 22:36
 1/3 Hazardteam ***** válasza:

Ok. Ez így távolról elég khm.. "érdekes" lesz de..

amikor bekapcsolod a gépet, próbáld meg behívni a "boot menüt" mármint a windows boot menüjét. F8-at kell nyomogatni még a windows indulása előtt, és megjelenik egy olyan "lista" előtted, hogy: csökkentett mód, csökkentett mód hálózattal meg ehhez hasonlók. A gond csak az, hogy el kell találnod az F8 leütésének idejét, mert sok számítógép alaplapjának is van ilyen funkciója és ha "korán" nyomod meg, akkor az is kiad eléd egy listát a winchesteredről, DVD meghajtódról meg ilyenekről, hogy honnan induljon.


Ha eljutsz addig a listáig, ahol a "csökkentett mód" látható, vidd rá a kurzort és nyomj entert. Valószínűleg elszüttyög egy ideig és végül nagyon kicsi felbontásban, de látni fogod az asztalt egy üzenettel, hogy "a windows most csökkentett módban fut". Ha így marad és nem fagy ki, mint normál esetben, akkor menj a vezérlőpultba, keresd meg a "programok hozzáadása-eltávolítása" ikont és kattints rá. Kilistázza a feltelepített programokat, amik a gépeden vannak, keress olyasmi nevűt, hogy "nVidia Graphics driver" vagy "nVidia grafikus illesztőprogram" vagy hasonlót és kattints rá az uninstallra, távolíttasd el. Ha ez kész, indítsd újra a gépet és jó esetben kapni fogsz egy "alap" asztalt béna színekkel. De ahhoz elég, hogy le tudj tölteni egy aida64 nevű programot és meg tudd nézni a "számítógép/érzékelő" részében, hogy a videokártyád hány fokos és hogy túlmelegszik e (ha nem károsodott, mert akkor eddig sem jutsz el valszeg)


Ha NEM túl meleg, tehát nem 60-70 stb fokos, akkor próbáld újratelepíteni a grafikus illesztőprogramot (valahol a gépeden, ha volt annyi esze annak, aki feltette a windowsodat) Ha nincs meg, akkor próbálj felmenni a netre és letölteni innen: [link] DE! a kártyádhoz megfelelőt válaszd ki a listából. Telepítsd fel és indítsd újra a gépet. Ha tovbábbra is egyből az asztalnál elhalálozik, akkor sajnos nagy valószínűséggel a kártyád is tönkrement.

2012. júl. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hazardteam ***** válasza:
Még annyíi jutott eszembe, hogy ha nem találod a kártya driverének a telepítőjét a gépeden, esetleg érdemes körülnézned a c:\Program Files\NVIDIA\ vagy a C:\NVIDIA\ mappában, mert oda is szokott készíteni egy másolatot ilyen esetekre.
2012. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A törlés résznél tartok, van 4 NVIDIA Display Control Panel, NVIDIA Drivers, NVIDIA nView Desktop Manager és NVIDIA PhysX. Akkor most meiket is?
2012. júl. 19. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!