Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lesz a kinyomtatott...

Miért lesz a kinyomtatott színes fotó zöld színű?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud segíteni, előre köszönöm. Eddig nem volt probléma, a fényképezőről szép fotót tudtam a kinyomtatni. Aztán kezdtek a képek zöld árnyalatot kapni, míg mára élvezhetetlenül zöld képek nyomtatódtak. Nyilván, arra gondoltam, hogy a színes festékpatron kifogyott, ezért nehézségek árán-mivel nincs benne gyakorlatom-patront cseréltem. Nem mernék megesküdni, hogy vadi új volt-e a patron, mert felbontott dobozból vettem elő. Szóval, a nehéz csere után is zöld, sőt még zöldebb lett a fénykép. Tesztnyomtatást is csináltam, de olyan csak 1 lapot adott ki, amin színskála nem volt. Elég körülményesen írtam le a problémámat, de ha valaki érti, és tud segíteni, azt nagyon várnám.

2012. júl. 20. 20:42
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen, igazad van, kifogyott a festék, ha zöldes árnyalatú a kép akkor valószinűleg magenta (M) és a fekete (K) a bűnös (a sárga (Y) és a cián (B) az nagy valószinűség szerint van, amiatt zöldes árnyalatű a kép).


Ha egyben van a szines patronban a három szin (M-C-Y), akkor cseréld ki égy jóra.


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyomtatója válogatja de a legtöbbje szól, hogy "bocsi kifogyott a festék". Nem lehet, hogy más gond van? Gondolok itt például színprofil beállításra, ha a patroncsere sem hoz megoldást akkor húzd el magenta irányba a fehéregyensúly beállításnál (White Balance) a Tint csúszkát Lightroomban vagy Camera RAW-ban egy képen amivel gondod volt, exportáld ki/mentsd el majd próbáld kinyomtatni.
2012. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

KÖszi szépen a válaszaidat, megteszem a patroncserét. Amúgy egyben van a színes, és külön a fekete. Pl.ettől függetlenül, azt nem értem, miért nem adta ki a tesztnyomtatás azt a színskála grafikont, ami esetleg tájékoztatást adott volna. A beállítás biztosan jó a nyomtatón, hiszen eddig szépen nyomtatott, és nem állítottam el rajta semmit. Mégegyszer köszönöm a tanácsot.

Üdv

2012. júl. 21. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!