Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Üdvözletem. Van egy kettő...

Blade2006 kérdése:

Üdvözletem. Van egy kettő hónapos laptopom amit kölcsön adtam a sógornőmnek, de kettő hét elteltével magáénak gondolja és nem akarja visszaadni. A laptop 150 ezer HUF volt. Papirjai is megvannak. Tehetek-e feljelentést ez ügyben, hogy visszakapjam?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem akarja? Ha tényleg a tied, odamész és elhozod. Ennyi.

Mit mondott, miért nem akarja vissza adni? Nem lehet, hogy kell még neki? Mondjuk ír valami dolgozatot?

2012. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kocsit, nőt és laptopot NEM adunk kölcsön.

Ha mégis, akkor hivatalos szerződéssel, két tanú és ügyvéd előtt. 150 ezres értéknél rokonnal is ezt kell tenni.

2012. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne szórakozz. Menj oda, fogd meg és vidd haza. A tied, te fizettél érte.
2012. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az övé elromlott,a laptop már el is került máshova.Egyszerűen tudomást sem szerez,hogy nekem kell a munkahelyemre.Vagy is visszaakarom kapni.
2012. júl. 24. 22:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem tehetsz feljelentést akkor talán még több esélyed is lehet szerintem ha van egy fotód h. a laptopon dolgozol amúgy meg tiéd nem az övé én odamennék és nem adná oda akkor mondanám add ide míg szépen vagyok ha nem adná hívnám a rendőrséget v. a bíróságot vagy egyszerűen ellopnám a telefonját vagy jó szájba vágnám.
2012. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elkerült máshová? Talán el is adta, ami nem az övé? Papírokkal (garancia, gyári számmal, számla) együtt menj be a rendőrségre és jelentsd fel. Ez lopás.
2012. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 karesz01 ***** válasza:

A számlán a te neved , címed van akkor minden további nélkül feljelentheted ,

ha nem hajlandó a tulajdonodat vissza szolgáltatni .

A sógornőd vajon milyen indokra hivatkozva nem adja vissza a számára kölcsön kapott(adott) laptopodat .

De az is lehet hogy nem is áll szándékában vissza adni neked a tulajdonodat képező laptopod .

( fizesse ki és akkor egy adás-vételi szerződéssel át írható a nevére ... )

Ha többszöri figyelmeztetésre se kapod vissza a tulajdonodat akkor feljelentheted a rendőrségen .

( a laptopod papírjait bemutatva )

Bizonyítva hogy a te tulajdonod és ,

már többször figyelmezteted és/vagy kérted adja vissza amit csak kölcsönbe kapott .

És persze olyan állapotban amiben kapta a laptopot .

Vissza is lophatod tőle .

Feljelentés előtt szólj neki hogy jogi útra lépsz hogy a tulajdonod ismét vissza kerüljön hozzád .


Beszélj vele mondja el azt amit esetleg titkol ,

hogy ne kelljen feljelentened a sógornődet és ezzel családi viszályt szítani .


De az is érdekes hogy családon belül lopkodnak egymástól .


De ha ilyen megesik soha többé nem adnék neki semmit !

2012. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Voltam a rendőrségen tegnap,megkérdeztem mit lehet ez ügyben tenni.Kettő választ kaptam.Feljelenthetem lopásért.Illetve, sikkasztásét büntetheti meg mivel a laptop részletre van így a törlesztés végösszege 260 000 HUF.Azt a tanácsot kaptam,hogy beszüljük meg elkerülve a családi viszályt.Nos ez estére meg is történt volna amikor útközben hozzájuk fele,félúton találkoztunk velük.Elkezdtem mondani a mondókámat mire a kedves anyósom háromszor arcon ütött.Ezzel ez be is fejeződött.Visszaindultunk a rendőrségre (a feleségemmel)megtenni a feljelentés.Mivel szolgálat váltás történt így másnak kellet elmondanom a laptop miatt történteket.A válasz a következő volt.

-Hiddje el én már régóta vagyok a szakmában,maga felvett a sógornőjének egy laptopot csak mivel neki nincs jövedelme,így nem tudja törleszteni.Ezért a csekkeket magának a kellene rendezni.De a laptop is kellene.És még magát is eljárás alá vonhatják.


Anyósomék felhántorgattak mindent amit a gyerekemnek vettek és követelik vissza.Az a sanda gyanúm,hogy csellel próbálták megszerezni a laptopot.Azt mondták ha vissza adok nekik 40 000 HUF-t,vissza adják a laptopot.


Na most mit tegyek,kihez forduljak?

2012. júl. 31. 19:15
 9/13 anonim ***** válasza:
Az arcütés után én odamentem volna hozzájuk és elhoztam volna mindent, amit csak érek. Ha ők így, akkor én is úgy. Álljatok már a sarkatokra. A 40 ezret nehogy kifizessétek. Hozzátok el erőszakkal, ami a tiétek.
2012. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Anyósod megütött? Rohadjon meg ha már kigondoltam igaza van az előzőnek menjetek oda és ami a tiétek azt vegyétek el. Ha kell menjetek csapatostúl csak van valami "nagykutya" haverod akivel együtt meg tudjátok szerezni a vén k*rvától a laptopot amit te fizetsz. Ne fizess neki 40 ezret mert az már zsarolás amiért megint feljeletnheted akár mehetsz a bíróságra is pl ezekkel az érvekkel: 1. megütött 2. saját bírtokodban lévő tárgyat eltulajdonít 3. szép szóra nem adja vissza Engem ha megütne az anyósom fogát verném ki vagy a lábát törném kettívé... Menj oda szerezd vissza ami a tiéd ne félj a vén ri*anctól és a sógornődtől... Laptop a tiéd ilyenkor szerintem nem számít a rokonság de ezt beszéld meg a feleségeddel,hogy szervezetek egy csapatot pl olyan emberekből akik nem bírnak magukkal és mennek veletek ha meg akarna ütni az anyósod akkor ők majd elvégzik a dolgot,hogy ne merje meg tenni... Én véleményem én így tenném...
2012. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!