Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vennétek...

Milyen laptopot vennétek főként otthoni használatra filmezés, zene, videók, nettezés kisebb játékok kb 100-120-ig?

Figyelt kérdés
illetve eddig asztali gépem volt menyire bírják a laptopok hogy napi 10 órákat mennek minden nap? illetve néha néha-heti 1x-2x elvinném kicsit "megsétáltatni is" jó lenne ha egy 3-4 évig nemlenne vele gond :)
2012. aug. 2. 23:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
semmi gond :)
2012. aug. 3. 00:07
 12/18 anonim ***** válasza:
Egyébként, hogy az akkumulátorról is írjak. Intenzívebb használat közben 1.5-2 órát bír szinte minden ilyen laptop. 10órát maximum egy netbook tud menni akkumulátorról.
2012. aug. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Persze ilyen internetezéssel, filmnézéssel kitolható 3-4re. :)
2012. aug. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

az utánam válaszolónak írom:

azért gammert írtam mert nem jutott eszembe a videó kártya típusa...(meg mert azt mondták , hogy nagyobb játékoknál ez "alap" asszem 34990FT-ért vettem!)

még igazándiból most sem tudom , hogy milyen vidi kártyáért fizettem 34990FTot....


de az a fő , hogy MŰKÖDIK!

de nem tudom , hogy ebben mi a mese....

150e ért vettem magát a gépet (nem sok minden volt benne) és a többit már elmondtam!

2012. aug. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Memóri (2-->8)"

Ez még megoldható.

"vinyó(250GB-->1TB)"

Ez is.

optika(DVD-->Blue ray)

Ez is. De teljesen felesleges.

"vidi kártyából egy gammert tettem bele"

Ennél a típusnál nem lehet cserélni videókártyát, esetleg valami USB-s cucc, de az sem gamer és oda a mobilitás.

"usb port 4-->8"

Ez sem kivitelezhető csak USB HUB-al, amivel elveszik a mobilitás, anélkül biztos fúróval kifúrtad a helyét és ráforrasztottad az alaplapra (ami megint csak nem lehetséges) ehhez ugye némi tudás is kell.

"proci 2,2GHZ--->2,5GHZ"

Még ez is lehetséges, de alap órajelen is eléggé melegednek a laptopok így meg főleg. Ha meg vettél is alá hűtőpadot megint oda a mobilitás.

"magok száma 2-->3"

Nekem ez szúrt elsőnek szemet, mert laptopokban nem lehet unlockolni a magok számát, illetve Intelnél egyáltalán nincs ilyesmi. Ha meg cserélted a processzort azt is elárulom, hogy nincs 3 magos Intel.

"Gigabit ethernet csatlakozót is tettettem bele!"

Legyen gyereknapod ezt elhiszem.


Ja és 350ezerért 5x ilyen erős laptopot veszel, amit te "felturbóztál".


Remélem elég kimerítő voltam.

Puszpá.

2012. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag én a külseje miadt vettem meg!(150e FT ért később beláttam , hogy egy külső 30körül mozog)

de ez mind idővel történt... nem elsőre cseréltem ki benne mindent hanem az évek során folyamatosan!

de most akkor vagy engem basztak át vagy nem tudom mi van:

I3 proci az nem 3 magot jelent?(:O)nekem azt mondták annyi és én meg el is hittem:



"vidi kártyából egy gammert tettem bele"

mint mondtam alaplap csere is történt a processzor cseréjével egy időben!

Ez sem kivitelezhető csak USB HUB-al, amivel elveszik a mobilitás, anélkül biztos fúróval kifúrtad a helyét és

ráforrasztottad az alaplapra (ami megint csak nem lehetséges) ehhez ugye némi tudás is kell.

nem én csináltam hanem bent a műhelyben... ami azt illeti a hűtő mellett kapott helyet....


"proci 2,2GHZ--->2,5GHZ"

Még ez is lehetséges, de alap órajelen is eléggé melegednek a laptopok így meg főleg. Ha meg vettél is alá hűtőpadot megint oda a mobilitás.

hallottál már a víz hűtéses teknológiáról?

nos ez nem ide kapcsolódik mivel ha jól tudom csak számítógépeknél (nem laptopoknál) van ilyen!

de igen hűtőpadot csináltattam (2usb portról megy rá--->2motor van benne---->2szer olyan gyors)



"magok száma 2-->3"

Nekem ez szúrt elsőnek szemet, mert laptopokban nem lehet unlockolni a magok számát, illetve Intelnél egyáltalán nincs ilyesmi. Ha meg cserélted a processzort azt is elárulom, hogy nincs 3 magos Intel.


hát akkor átbasztak....


"Gigabit ethernet csatlakozót is tettettem bele!"

Legyen gyereknapod ezt elhiszem.


na azé!


Ja és 350ezerért 5x ilyen erős laptopot veszel, amit te "felturbóztál".


de nem olyan szép a kelsülye!(ízlések és pofonok)


Remélem elég kimerítő voltam.


én is!


üdv.

2012. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Csak azt az egyet nem értem h mi köze van a te csoda laptopodnak a kérdéhez ahol a kérdezô 100-120ezerig akar venni.
2012. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
annyi , hogy használtan annyiért simán vesz egy hasonlót!(turbó nélkül :/ )
2012. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!