Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell resettelni mac cim...

Hogy kell resettelni mac cim alapján Wol-al (wake on lan)?

Figyelt kérdés
szeretném ujrainditani a nasom, ami havernál van, a dns cim nem müxik igy a wol-ra gondoltam hogy ugy resettelni.A nason be van kapcsolva ez a funkcio..

#wol_reset
2012. aug. 6. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A MAC címmel csak LAN-on fogsz tudni bármit is kezdeni, szóval sehogy.
2012. aug. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
miért csak lanon? eddig bármit tudtam csinálni a nassal,csak portokat kellet nyitni a routeren, és a routerben bekapcsolni a dyndns cimet... jah és a nsa310-támogatja a WOL-t szoval nem hiszem hogy szó szerinte csak LAN-on menne a dolog, mivel épp ez a lényege,hogy bárhonnan be tudjam kapcsolni. de bocsi ha rosszul tudom, és nem is vitatkozás kép irtam!! :D
2012. aug. 6. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:

"WOL-t szoval nem hiszem hogy szó szerinte csak LAN-on menne a dolog, mivel épp ez a lényege,hogy bárhonnan be tudjam kapcsolni"


Nem, nem az a lényege és már a nevében is benne van, hogy "wake ON LAN". :)


A részletekbe nem mennék bele, a lényege röviden annyi, hogy az IP alapú címzés (domain nevek stb..) és mac cím két külön rétegen történik a hálózatban.

[link]

[link]


Hiába tudod a MAC címet, ha nem azonos hálózaton vagy az eszközzel, akkor nem fogod tudni elérni.

2012. aug. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na de akkor mi értelme van annak hogy a nas-t csak otthoni hálozatról tudom bekapcsolni? illetve adni kell a routerben arra a dyndns-es cimre egy portot szám szerinte 9 est. na ó, köszönöm ezt a kis felvilágosítást :D szia, és köszönöm!! :D helo.
2012. aug. 6. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a router is támogatja, akkor mondjuk lehet mégis menni fog.


[link]

Jó kísérletezést.

2012. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!