Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows XP, mi lehet a gond?

Backinblack kérdése:

Windows XP, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Van egy Sony VAIO netbookom, amit úgy vettem, hogy Windows 7 ment rajta. Mivel nagyon lassú volt, és egy informatikus is tanácsolta, úgy döntöttem, hogy inkább Windows XP-t telepítek rá. Most hogy feltelepítettem, olybá tűnik, nem lát Wi-Fi adaptert (Vagy nem tudom... Nem tudok wifi hálózatokat keresni, és csatlakozni rájuk vele), plusz nincs hangja a gépnek. Esetleg driverekkel van gond? Hogy tudok vele publikus wi-fi-re csatlakozni? (ezt most ezen a gépen, Ubuntu rendszer alatt írom, ott van minden, és publikus wifire is csatlakozok vele.) Nem tudok róla, hogy lenne wifi driver telepítőlemezem. Le lehet valahonnan tölteni ilyesmit? Próbálkoztam már valami Wifi-manager progival (Akkor még azt hittem, h csak a wifi kezelőjével van baj...), ott ki kellet választani a wifi adaptert, de a legördülő lista üres volt. Nem tudok neten drivereket frissíteni, mert nincs Wi-Fi. (Megadom a gép típusát, nem tudom kell -e : Sony VAIO PCG-4V1M / Windows XP Service Pack 3 van rajta. Előre is köszönöm!!

2012. aug. 10. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyártó honlapján meg kell keresni hozzá a drivereket és fel kell telepíteni.
2012. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz!! Kerestem a googleban, és találtam is egy Sony oldalt, ahol be kellett irni a gép modell-számát. Na most a gépemen két ilyen is van (??)- az elején (VPCW12S1E) meg a hátulján (előtte: model - PCG-4V1M) de hiába irtam be mindkettőt, nem találtam az egész oldalon az 1000 model között... Most mit tegyek?? (köszönöm a gyors választ)
2012. aug. 10. 16:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Találtam és letöltöttem egy vaio updater progit, de mivel nincs wifi (nem tudom használni, pedig lenne, most is azon irok, iPad ről) nem tudok keresni frissítéseket. Ötlet?
2012. aug. 10. 16:57
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Ez a termék hivatalosan már NEM TÁMOGATJA a Windows XP -t. Felrakod a Windows 7 -et ami már támogatott, leszedet hozzá a drivereket innen:

[link]


Felrakod mind, és már lehet is örülni....


(Vagy ha a nehezebbik utat választod és az XP -nél maradsz, akkor manuálisan kell összehalászgatni a drivereket a chipset gyártók honlapjáról, ez esetben a siker nem garantált, még akkor sem ha szakember csinálja.)


Ami a modellszám után van a / jel után, az csak színkód nem kell tőle megijedni.

2012. aug. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért toltam rá XP-t, mert tulajdonképpen egy nagyon lassú gép. Az XP-vel sokkal gyorsabb lett. Amúgy köszönöm a segítséget (POC)! Amúgy ha kézzel halászom össze a drivereket, akkor milyen kockázatok vannak? (a siker nem garantált, akk sem ha szakember csinálja)
2012. aug. 11. 08:37
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

Pl. mint a te eredeti problémád. Nem látja a Wi-Fi adaptert a Win XP. Ez pedig azért van, mert nem tudod bekapcsolni a hardvert (FN+F2). Az FN billentyűknek meg külön vezérlőprogramja van, amit lehetséges hogy nem fogsz találni XP -re.


Ilyenkor vagy külső USB adaptert veszel, vagy pedig XP és 7 dual boot -ot használsz. Ha nagyobb sebesség kell XP -t indítasz, ha pedig Wi-Fi akkor 7-et.


Kb. ennyi lehetőséged van.

2012. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!