Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen hosszútávú megoldások...

Tűz Madár kérdése:

Milyen hosszútávú megoldások léteznek egy számítógép felgyorsítására és karbantartására?

Figyelt kérdés

Csak, hogy tisztább legyen a helyzet:

-Először is Vistám van.

-Értek a számítógépekhez, általában én szoktam segíteni másokat installálásban, szoftverfrissítésben, számítógépkarbantartásban, csak minél több véleményre lennék kíváncsi, és főleg azokra, amik HOSSZÚ TÁVRA felgyorsítják a számítógépeket. Gondolok itt főleg a bekapcsolás lassúságára, illetve azokra a főbb dolgokra, amik miatt látványosan lassul egy pc.

-Érdekelne továbbá, hogy mik azok a tevékenységek, amiket kerülnöm kellene, mert lassítja a rendszert?

Direkt nem írtam, miket csinálok és hogy milyen programokat használom. Mindenféle tanás, segítség, programötlet jöhet, de ha azt mondja valaki, hogy új számítógép, azt is elfogadom, csak írja le, hogy milyenre érdemes beruházni



2012. aug. 14. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

a gép felállását lassíthatják a rendszerrel együtt indulü, ám nem létfontosságú programok. msconfig.exe-t futtatva le kell lövöldözni a nem szükségeseket.

Ezen kívül érdemes használni a Ccleaner nevű programot, törli a felesleges megmaradt hulladékot a lemezről.

A rendszerbe beépített töredezettségmentesítőt is leeht használni ami szintén gyorsítja a programokat.

A kérdést elolvasva hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2012. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Sokszor a gépcsere is hasznos, de mindenek előtt érdemes a bővítés vagy alkatrész cseréjét meggondolni, mielőtt lemondunk a régi gépről. Ez helyzettől függ.
2012. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyi idő alatt ér észre a rendszer bekapcsoláskor, elsősorban a vinyó sebességének függvénye. Ha cseréled a vinyót gyorsabbra vagy RAID-be kötöd egy másikkal, az sokat segít.
2012. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
a raid-nél már csak az SSD gyorsabb, az sokat számít
2012. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lindmayer ***** válasza:

először is ajánlom a hetes telepítését

töredezettség-mentesítés

lemezkarbantartó(hetesnél ha ezt a szót beírod, akkor elindul a beépített, ami ugyancsak törli a fölös fájlokat)

memória bővítése, ha kevés

a lapozófájl méretének fixálása(minimum és a maximum ugyanakkora legyen), és tedd át egy másik partícióra, merevlemezre), evvel a lapozófájl nem fog el aprózódni(ezt ugyanis nem lehet töredezettség-mentesíteni)

ssd vásárlása

legkevesebb program használata: böngészőnek mondjuk a chrome(beépített java és pdf olvasó), így nem kell se java-t, se adobe-t telepíteni

2012. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat. Amit tudok megteszek, sikerült újat mondani. De továbbra is várok még eshetőségeket mondjuk a Vistánál maradva.
2012. aug. 14. 17:49
 7/8 anonim ***** válasza:

SSD, HDD-k raid-be kötve, mert én meg úgy tudom, hogy akár háromszoros tempónövekedést is el lehet érni 2 HDD raid-be kötésével. De ha egy kipurcan, lőttek az adatnak.

G.

2012. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

1. Mint az első hozzászóló is írta, a Ccleanert tedd fel és legalább heti 1-szer (én mindennap szoktam) futtasd a tisztítást!

2. A Defraggler egy nagyon alapos töredezettség-mentesítő! Én ezt is ajánlom, telepítsd fel, és ezt is kb. heti 1-szer futtasd az összes Winchestereden/partíciódon!

3. A programok törlését lehet persze a Win beépített appjével is, de én a Revo uninstaller programot ajánlom! Ez a visszamaradt fájljait is törli egy-egy programnak a törlése során!

4. Ajánlom Wintools-ot is! Ez a felesleges fájlok eltávolításának a császára! Ebből ajánlom a teljes verzió beszerzését! Vagy vedd meg, nem tudom mennyi dollárért online fizetéssel, vagy keress egy feltört verziót!

5. Az automatikusan induló programok minimálisra csökkentésével is gyorsíthatsz a PC-den! Ezt lehet a msconfig-gal, Ccleanerrel, Wintoolssal vagy Revo uninstallerrel! (Én az msconfig kivételével minddel próbáltam már!)

Nekem ez jutott hirtelen eszembe a kérdés és a válaszok láttán! Az SSD is persze sokat segítene, de baromi drága (wikipédia infó szerint 1gb 1 dollár, ezáltal egy 500 gb-os kiszerelés ~115 ezer ft! Remélem segítettem és mondtam újat is, mely számodra ismeretlen volt eddig!

2012. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!