Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért szaggat a Minecraft?

Miért szaggat a Minecraft?

Figyelt kérdés

Futás közben 20 alatt van az FPS-em. Ha nem futok akkor 20-30 között ugrál. Ha egy helyben állok hosszan, akkor 80 fps-m is van. Gondolom, mert nem kell semmi chunk-t betölteni.

Haveromnak hasonló gépe van,mint nekem, de mégis jobban fut neki, pedig a látótávolságot a legmagasabbra állította. (Amihez 64 bites op. rendszer kell, de neki 32 bites van). A látótávolságon kívül egyeznek a beállításaink.

Amúgy nekema Minecraft több Ramot is használ, mint haveromnak.


A gépem:

2 Gb Ram

Intel Core 2 Duo E4500 2.2Ghz

Nvidia Geforce 8600gt 256Mb


Haverom gépe:

2Gb ram

Intel Core 2 Duo E4300 1.8Ghz

Nvidia Geforce 9500gt 512Mb



A Minecraft 1.3.1-es verzióról van szó és a legfrissebb Java van feltelepítve.



2012. aug. 14. 23:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Érdekes, lehet, optifine moddal meg kellene próbálni. Nem tudom, vannak-e ezen felül modok a gépeden. Apámnak a gépe egy E4500-as CPU-val van szerelve, és egy őskövület X1650-es Radeon kártya van benne. Igaz, anno nem 1.3.1-el, hanem 1.2.5-el néztem Optifine moddal, de 45-60 FPS-sel ment. Az ő esetében csak Optifine volt, normál látótáv, a videokártya miatt nagyobb textúrákkal már veszített a teljesítményből, a te kártyád azt hiszem sokkal jobb az X1650-esnél. Szóval ez a mod segíthet, meg annak beállítása, szerintem 1.3.1-re már kiadták. Egyébként apámnak ha jól emlékszem FullHD-ban ment annyival. A gépében 2GB RAM van.


Amúgy a feltételezéseid jók, a chunk betöltés miatt lassú. Esetleg nézd meg, fut-e valami a háttérben, töredezett-e a fájlrendszered, stb...

2012. aug. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!