Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » NEM TÖLT BE A LAPTOP! Mit...

NEM TÖLT BE A LAPTOP! Mit csináljak?! (Acer aspire 5310)

Figyelt kérdés

Laptopoztam aksi nélkül lecsuktam, aztán mikor odamentem, felnyitottam teljesen fekete volt a kép és nem jött vissza. Gondoltam kikapcsolom aztán vissza és jó lesz. De nem!

Bekapcsoltam és csak a kezdőlapot látom, hogy Acer és nem tölt be. És mikor bejön a beállításos ablak, akkor csak kiírja az adatokat a végén meg azt írja, hogy: nem találja az opeációs rendszert... meg felül valami boot van kiírva. Az igazat megvallva egyáltalán nem értek ehhez, szóval nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni! A válaszokat előre is köszönöm! :)


2012. aug. 21. 20:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Valaki segííííííítsen! :)
2012. aug. 21. 21:15
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi a hibaüzi pontos szövege? Vagy annyi, hogy F12 Boot sector? Lehet, hogy az alaplapi elem merült le, nálam akkor játszotta ezt a notebook.
2012. aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2012. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
és akkor mit lehet csinálni?
2012. aug. 21. 22:07
 5/15 anonim ***** válasza:

Hibernálta magát, mert lemerült az aksi?

"Mindenképpen kerülni kell a teljes, a gép vészleállásával végződő lemerülést, mert ez károsítja a telepeket, ezzel csökkenti az élettartamot".

[link]

2012. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
leírjam, hogy miket ír ki?
2012. aug. 21. 22:09
 7/15 anonim ***** válasza:
A hibaüzenetet irjad le, mit jelez?
2012. aug. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vagy fotózd le és tedd fel a monitoron megjelenő hibaüzit.
2012. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

de nem hibaüzenet, hanem bejön, hogy acer... és nem tölt be. Annyit ír ki, hogy nyomjam meg az f2őt a beállításhoz... meg, hogy az operációs rendszert nem találja..

most meg annyiszor próbáltam már, hogy magától próbálna tölteni és akkor bedobja, hogy:

a disk read error occurred

press ctrl+alt+del to restart

és ha megnyomom megint ezt dobja majd ki

2012. aug. 21. 22:13
 10/15 A kérdező kommentje:

állítani lehet, hogy enabled vagy disabled ezeknél:

quiet boot, network boot, F12 Boot menu, D2D recovery, SATA AHCI ENABLE a satasnál (utolsó) ott meg annyit lhet, hogy IDE mode vagy ACHI mode

2012. aug. 21. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!