Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert tegyek a laptopomra? Ingyenes? Programozásra meg netezésre?

Figyelt kérdés

Szóval van egy viszonylag régi laptopom, és jelenleg windows xp van rajta. De nem szeretem. Szeretnék váltani, valami ingyenes operációs rendszerre, esetleg linux féle vagy valamie egészen másra. Lehetőleg olyanra amelyik kis helyigényű bár nem ez a legfontosabb, gyors, lehet rajta programozni (vannak rá megfelelő programok) és lehet internetezni. Esetleg jólenne ha wifi is működne. Ja és lehetőleg olyan operációs rendszer legyen amit gyakran frissítenek esetleg béta verziósba is belemennék. Magyar nyelv nemfontos de azért annak örülnék:) ... Ubuntuval nem vagyok kibékülve, nem nagyon szeretem.


Előre is köszönöm a válaszokat! Negatív rosszalló válszolók kíméljenek!


UI: Kiemelem, hogy Windows nem, és ubuntu sem játszik. :) Minden egyéb



2012. aug. 25. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Linux Mint vagy Debian. A debian bár inkább szerverekre van nagyon sokat fejlődött home felhasználói szinten is a mint pedig bár ubuntu alapú sokkal gyorsabb és stabilabb + kihagyták belőle az unitit :)
2012. aug. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 slakat ***** válasza:
Szerintem először vedd számba a "viszonylag régi laptopod" adta lehetőségeket. Nézz utána, hogy a drivereket windowson kívül bármire találsz-e? Ezzel nagyjából meg is válaszolod a saját kérdésedet.
2012. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Debian Unstable. Azt gyakran frissítik, és időnként nem is működik :-)) De csak akkor ajánlom, ha otthon van a Linuxok lelkivilágában, és egy elrontott frissítést helyre tudsz hozni, a hozzászólásod alapján viszont ezt nem feltételezem, mivel az ubuntuval nem vagyok kibékülve hozzáállás nem erre utal. Ha nem tetszik a Unity, miért nem használsz ubuntu alatt más window manager-t (xfce, pl., abban aztán nincs ilyen).


Szóval akár az Ubuntu más ablakkezelővel szerethető lehet a számodra is, nézz körül, melyik lenne a megfelelő. A Linux az Linux, rakhatsz fel bármilyen disztribúciót belőle, alapvetően ugyanaz marad. Az XP cseréjét megértem, az már elég avas rendszer, fejlettebb verziókat meg valószínűleg nem tud a géped normálisan futtatni.


Ingyenes rendszer még pl. a FreeBSD is, annak is van "upcoming" verziója, ha a kalandokat keresed...

2012. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 intrepid ***** válasza:
Hármas! Ne bántsad az xp-t, mert megrántom a netkábelemet, régi, de jól szolgál egyszerűbb gépeken. Egyébként nem vagyok mérges, ez csak poén volt. :-)
2012. aug. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos windows-tól nemtudok megválni mert rengeteg program csak azon megy amik fontosak nekem... Szóval majd mellé teszem fel valamelyiket. :)
2012. aug. 26. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!