Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a DVD5 illetve...

Mi a különbség a DVD5 illetve a DVD9 között?

Figyelt kérdés
2009. júl. 25. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

DVD5--egyrétegű,egyoldalas lemez 4.7 Gb kapacitású

DVD9--kétrétegű,egyoldalas lemez 8.5 Gb kapacitás

Létezik még DVD10-az 9.4 Gb és DVD18 ami pedig 17 Gb kapacitású,ezek már kétoldalú lemezek,mindkét oldala írható,de ezeket nem igazán használja senki,inkább 2 DVD9...

2009. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És a filmek terén? Ha egy film dvd9-en van. Az mennyivvel jobb?
2009. júl. 25. 19:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyári dvd-k általában ~7-8GB. Ezekről lehet biztonsági másolatot csinálni kismillió programmal, lesznek ~4,3GB. Ekkor tömöríti a program.(pl DvdShrink, DvdFab) Tehát elvileg van minőségromlás, de 99%-ban ua olyan, mint az eredeti ha nézed. Nyugodtan készítsd el...
2009. júl. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha már itt tartunk. Lehet kapni 4,9gb-nál nagyobb éretű dvd-ket?
2009. júl. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Az első vagyok,azt hiszem leírtam..
2009. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Régi téma, de hozzáfűzném... Igen, van minőségromlás ha DvdShrink, DvdFab -t használsz.. nekem elég trágya munkákat csináltak(pixelesedik a kép, van ahol a hangot cseszte el stb...olcsó húsnak híg a leve)... ha frankó DVD újrakódolást akarsz,akkor használj 7vagy 9 pass CCE2-t,persze azt nem olyan egyszerű...de megéri..tűéles képek, frankó VBR kódolás, maximális beállíthatóság...
2010. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
és dvd-9-et tud írni a sima DVD író?
2011. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Tehát ha jól értelmezem. A DVDShrink és a DVDFab, illetve a "9 pass CCE2" amit nem tudok sehonnan beszerzni a 7,8Gbos DVD9-ből csinál egy 4,7Gb alattit, amivel rá tudom írni az anyagot 4,7Gbos DVD-re ugyan olyan módban, csak rosszabb minőséggel?
2012. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne hogy milyen programmal lehet megadni egy DVD-9-re hogy hol legyen a filmben a rétegváltás? nem rippel-t agyagról van szó. Hanem kártyával digitalizált saját anyagról.

Eddig semmilyen dvd szerkesztővel nem lehetett ezt beállítani amit használtam az íráskor automatikusan ahol gondolta oda tette, az pedig nem jó.

2012. nov. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

CCE használatához kell pár dolog, ez csak egy nagyon jó minőségű kódoló, munkára a DVD rebuilder fogja.


DVD kódolási leírások itt: [link]

Az utolsó kérdésére a válasz is ezen az oldalon leledzik, én a dvd Re-buildert ajánlom neki is, de van még pár, amivel be lehet állítani amit szeretnél. első körben csinálsz egy sima ISO-t a gépedre, majd azt betöltöd az egyik szerkesztővel, és beállítod, amit szeretnél.Leírás itt: [link]

2013. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!