Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan törölhetem a Windows...

Ny.petra kérdése:

Hogyan törölhetem a Windows Vistát a gépemről?

Figyelt kérdés
Újra szerettem volna telepíteni a Windowst, mert nagyon lelassult, és tele volt mindenféle felesleges dologgal! Ezért csak simán beraktam a telepítő cd-t telepítettem. Ezután bekapcsoláskor megjelenik két darab windows vista és választanom kell hogy az új Vistába vagy a régibe szeretnék belépni. Hogyan törölhetem a régebbi Vistát?

2012. aug. 30. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Telepítéskor nem törölted a régi vistát ezért írja ki a gép.Szerintem telepítsd újra mert csak a helyet fogja foglalni és nem!

Ha simán elakarod tüntetni akkor Start/Futtatás/ beírod hogy msconfig majd enter ott rákattintasz a Rendszerindítás fülre kijelölöd a nem kívánt Vistát és a törlés gombra mégy utána már csak az egyiket fogja felajánlani ;)

2012. aug. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

De a Vista a Microsoft legelba..ottabb operációs rendszere, miért azzal kínlódsz?

Azért tette új mappába, mert nem teljes telepítést választottál, és nem formáztad le a C meghajtót. Ha ezt a lépést kihagyod, akkor valóban egy új mappába pakolja bele a friss operációs rendszert.


Menete: Újraindítod a gépet, (alaplaptól függően) el kell jutni az első pár másodpercben, akár a DEL nyomkodásával, vagy F12 , hogy eljuss a BIOS-ba. Itt kell kiválasztani azt, hogy a számítógép ne HDD-ről hanem CD-ről induljon. Elmented a beállításokat, restart, és amikor indul a gép, telepítő lemez bent van, arról fog elindulni a gép, és a telepítés is megkezdődik. Nemsoká eljutsz oda, hogy hova telepítse és akkor C: (Rendszerpartííció) További lehetőségek - Formázás.

Ebben az esetben letörli a meghajtó tartalmát és telepíthető a friss windows!!! Minden esetben le kell formázni a meghajtót, akkor lesz csak friss rendszer.


Javaslom, próbáld ki a Windows 7-et, a Vistánál fényévekkel jobb!

2012. aug. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sikerült :)
2012. szept. 23. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!