Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meghajtó felosztása két...

Meghajtó felosztása két (adat+programok) partícióra, hogyan?

Figyelt kérdés

Légyszi segítsen egy hozzáértő ember!

Rákerestem én, dehát nekem ezek a szövegek kicsit kínaiak.


Tehát most vettem egy új laptopot már fel volt rá telepítve a win7.

Jelenleg 3 meghajtót látok (recovery,HP, és C meghajtó)

a C meghajtóra van feltelepítve a windows. Ezt szeretném úgy megosztani, hogy egy része megmaradjon a programoknak, a másik pedig az adatoknak.

576 GB összesen. Milyen arányban érdemes felosztani?


Ha valamit rosszul csinálok törlődhetnek az eddigi programok? Vagy mindenképp törlődnek és újra kell telepíteni?


Kérlek, világosítsatok fel egy ehhez nem értőt 4 :)



#meghajtó #felosztás #partíció felosztás #partíció megosztás
2012. aug. 31. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Előre telepített gépet nem feltétlen jó ötlet **szogatni. Ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor ajánlott a windows partíciót gparted live cd segítségével átméretezni, és a fennmaradó üres helyre alkotni egy új partíciót. A C 60-100 giga legyen igény szerint. Előfordulhat, hogy utána a gép recovery funkciója nem fog működni, vagy visszaállítja a régi állapotot.
2012. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!