Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Eltűnt a BIOS-om! Hogy tudnám...

Eltűnt a BIOS-om! Hogy tudnám előhívni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom miért, vagy hogyan történt, de egyik napról a másikra nem tudtam előhívni a BIOS-om.

A laptopom típusa: Lenovo Ideapad B570.

Eddig az F2 billentyűvel lehetett előcsalogatni a BIOS-t, illetve az F12-vel a boot-olási sorrendet tudtam módosítani.


Azonban most semmi! Hiába nyomogatom bármelyiket, nem a BIOS ugrik elő, hanem ha Win7 van a laptopomon akkor egy lista különféle opciókkal:

Windows normál módú indítása... csökkentett módú indítása... hibakeresés... stb.

Sehol a BIOS-om!

Ha nincs operációs rendszer a laptopon és úgy próbálom meg az F2-vel előcsalogatni a BIOS-t, csak ennyit kapok: "Hiányzó Bootmgr Újraindítás: Ctrl+Alt+Del"


Hova tűnt a BIOS-om?

Hogy tudnám újra előhívni?

Előre is köszönöm!


2012. szept. 1. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:

vagy az F1-et,vagy az F2-ot,vagy az F10-et vagy a Delete-et nyomd.Ha megsem mukodik,akkor (ha) a laptop nincs mar garanciaban akkor bontsd ki es kell lennie benne egy kis elemnek: [link]

szedd ki es tedd vissza igy helyre all a bios-od.

Az alabbi videon megnezheted hogy hogy kell kiszedni,ez a ficko kicsereli,te csak szedd ki es tedd vissza egy olyan 5 perc utan.

Itt a video:[url= http://www.youtube.com/watch?v=cg_wvp1YdSI]klikk[/url]

2012. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még garanciás, így az utóbbit nem tudom megcsinálni.

Hiába nyomok bármilyen billentyűt, a BIOS nem mutatkozik.

2012. szept. 1. 11:23
 4/9 A kérdező kommentje:

Az alábbi képen látható mi fogd, a BIOS helyett, ha az F2-t nyomogatom:

[link]

2012. szept. 1. 11:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az a gond, hogy a WIN7 és a BIOS-od is ugyanazt az F2-őt használja és a WIN7 nyert... :))
2012. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg nyomd az "F2"-őt már közvetlenül bekapcsoláskor...
2012. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
amikor beadja ezt a kepernyore nyomj F8-at
2012. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs BIOS, akkor a géped nem is működhet.
2012. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 noname83 válasza:
Mi van akkor ha win inst cd-vel formatáltam total mindent és se bios se windows, hogyan hozhatom helyre a BIOS-t?
2020. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!