Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépemen folyamatosan 100% a...

A gépemen folyamatosan 100% a CPU a bekapcsolástól kezdve, ezért gyakran fagy. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Elég régen volt újratelepítve, mostanában tervezem, csak még nem volt rá időm. Ez elég lesz neki, vagy esetleg alkatrész cserére is szorul? Víruskeresőt futtattam, semmit nem talált. Egyelőre még XP fut rajta, de újratelepítéskor gondolkodom a Vistán, vagy a 7-en, csak félek, hogy mivel ez egy régebbi gép (volt már memória cserélve, alaplap, stb., de akkor sem mai gyerek), nem bírná el. Ezeknek az op. rendszereknek mik a feltételei? Kezdem elég korszerűtlennek érezni az XP-t, ezért szeretnék újítani. De első és legfontosabb az lenne, hogy elérjem a megfelelő működést a gépnél.
2012. szept. 4. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy újratelepítés megoldhatja a problémát.Egyébként csak azért mert a vírusírtód nem talált semmit nem jelenti azt hogy nincsen vírus a gépeden,próbálj ki más vírusírtót is


A feladatkezelőben nézd meg hogy milyen programok futnak,lehet rajta van hogy melyik használja 100%-san a processzorodat


A konfigodat leírhatod

2012. szept. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A feladatkezelőn szoktam látni, hogy melyik program meg nagyon, de azt be szoktam zárni (pulgin container, nem tudom mi ez...). Bocsi, egyébként amatőr vagyok, és lány, szóval fogalmam sincs mi az a konfig... :$
2012. szept. 4. 23:46
 3/10 anonim ***** válasza:

A plugin container az a Firefox egyik bővítménye ha jól tudom,sokan panaszkodtak már róla de ha újratelepíted a géped akkor az úgyis elfog tűnni


A konfig az a következőket jelenti(Legalábbis amire kíváncsi vagyok)

-Processzorod típusa(hány GHZ stb)

-Mennyi RAM-od van

-Merevlemnezed mérete

-Videókártyád típusa

2012. szept. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A memóriát tudom csak, asszem 1 GB RAM, de nem biztos... A többiről fogalmam sincs és nem is tudom, hol lehet megnézni.
2012. szept. 5. 00:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Start menü > Futtatás


Írd be hogy dxdiag


Ezután kiadja a számítógéped adatait

2012. szept. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Proci: AMD Athlon (tm) 64 Processor 3500+, MMX, 3D Now, ~2,2 GHz

Memória: 1024 MB


A merevlemez továbbra sincs meg és a videokártyában sem vagyok biztos, de lehet, hogy ez az: NVIDIA Geforce 6600 GT.

2012. szept. 5. 01:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem rossz kis gép. :)


A mozillát szedd le, és telepíts helyette Google Chrome böngészőt. a Firefox nagyon erőforrás igényes!


www.google.com/chrome

2012. szept. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 5. 10:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Bemész a sajátgépbe és megfog jelenni a merevlemezed.Ráviszed az egérkurzort és megkéne jelennie hogy mekkora a teljes mérete


Win 7-hez nem ártana még + 1 GB RAM,a többi az rendben van.Ha mégis lassú lenne akkor jobb processzorra lesz szükséged.Ajánlott neked a 32 bites Win7-et felrakni

2012. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 5. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!