Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A magyar és német billentyűzet...

A magyar és német billentyűzet miben különbözik?

Figyelt kérdés
Hogy lehet megoldani, hogy magyar legyen? Cserélni kell a billentyűzetet vagy a gépen lehet állítani valamit?

2012. szept. 6. 10:15
 1/6 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerül a billentyűzet cseréje?
2012. szept. 6. 10:25
 2/6 Golan Trevize ***** válasza:
1000-20000 Forint, a konkrét billentyázet függvényében
2012. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Cseréld le, hiszen szinte az összes ékezetes betűd hiányzik.

Ha magyar billentyűzetet használsz, és német szöveget akarsz írni, akkor át se kell semmit állítani, összesen 2 ritka német betű hiányzik, amit egyszerűen elő lehet csalni.


"A hivatalos magyar billentyűzeten az ä karaktert az AltGr + a, a ß karaktert pedig az AltGr+á billentyűkombinációval lehet előhívni.


Ha ez nem működne az ä és ß karaktereket Windows alatt a legtöbb alkalmazásban az alábbi kombinációkkal elő lehet hozni:


ä: Alt+132 (Num)

Ä: Alt+142 (Num)

ß: Alt+225 (Num)


(Baloldali Alt nyomvatartása közben a kódot a numerikus billentyűzeten bepötyögve.)"

[link]

2012. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

"A hivatalos magyar billentyűzeten az ä karaktert az AltGr + a, a ß karaktert pedig az AltGr+á billentyűkombinációval lehet előhívni. "


A nagy Ä pedig AltGr+e hatására jön elő.

2012. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Én nem értem ezt a billentyűzet problémát, mert nekem cseh billentyűzetem van és egyáltalán nem okoz gondot magyarul írni vele (most már). A következőképpen oldottam meg:


Sajátgép -> Beállítás módosítása (Vezérlőpult) -> Területi és nyelvi beállítások -> Nyelvek -> Részletek (Szöveggel kapcsolatos szolgáltatások és szövegbevitel...) -> Beállítások -> Itt rá kell menni az EN csoport alatt a Billentyűzet-re, aztán -> Hozzáadás... -> Szövegbevitel nyelve -> Itt be kell tenni a magyart (németet, franciát, oroszt, stb.), aztán OK.


Én sem lakok Magyarországon és egyáltalán nem gond a billentyűzet, annak ellenére hogy a gépemen nem magyar billentyűzet van (most gondolok arra, hogy a billentyűzeten nem látom hogy hol helyezkednek el a magyar ékezetes betűk, de ettől függetlenül be lehet állítani a magyar billentyűzetet). Egy kis 6 x 10 cm-es kis cetlire fölrajzoltam a billentyűk elhelyezkedését és bejelöltem rajta a magyar ékezetes betűket meg a többi eltérést. A cetlit beszúrtam az F6-F11 funkcióbillentyűk mögé. Gépeléskor csak rápillantok (ill. most már nem, mert időközben megtanultam hogy hol helyezkednek el) és nem kell keresgélni. Nálam ez nagyon jól bevált.


Egy idő után aztán úgyis megtanulod fejből, hogy hol vannak. A billentyűzetváltás se gond, ha csak jellemzően kétféle közt kell váltogatni, nekem 1 mp elég hozzá (ezt is meg lehet oldani), a többi általam használt billentyűzetre váltás meg 5mp.


Itt foglalkoztam az ilyesfajta kérdésekkel:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__197676..

2012. szept. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nálam az


ä (alt + 0228) -

2019. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!