Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem engedi feltenni a...

Miért nem engedi feltenni a gépem a Windows 7 Ultimate 64bit-et? Alaplap és processzor csere történt.

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus Crosshair V Formula Z

Előző alaplap meghibásodott: Asus M4A89GTD PRO / USB3

Processzor: AMD FX 8150

Előző processzor: AMD Phenom II x4 965

Winchesterek: 2db Samsung Sata II 500GB (Ez nem lehet gond, mert felismeri a winchestereket és a Win7 telepítőben alul a tallózásban is tudom nyitogatni a mappákat.

Videókártya: Asus ENGTX 460 SE

RAM-ok: 4db 2GB 1600MHz DDR3 Kingston HyperX


A Windows telepítő táblázatában ahol a winchestert kéne kiválasztani amire akarom, hogy települjön a Win7 üres és egy új ablakban az alábbi üzenet van:


"Nem található eszközillesztő. Győződjön meg arról, hogy a telepítési adathordozó tartalmazza a megfelelő illesztőprogramokat, majd kattintson az OK gombra."



#Windows 7 #Asus Crosshair V Formula Z #Windows 7 telepítési probléma #Win7 telepítési hiba
2012. szept. 17. 20:06
1 2
 1/17 Komplikato ***** válasza:
100%
Így első blikkre ki kéne kapcsolni a Raid funkciót alaplap Biosában a telepítés erejéig. Aztán be kell kapcsolni az AHCI-t. Utána próbáld meg.
2012. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Sajna az sem segített. Elfelejtettem, hogy egy ilyen üzenet előzi meg az előzőt:


"Egy CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt, vagy csatlakoztassa az eszközt most.


Megjegyzés: Ha a Windows telepítési adathordozó a CD-DVD meghajtóban van, ennek a lépésnek az idejére eltávolíthatja."


Tallózás OK Mégse


Ezután ha OK-ra nyomok előugrik ez:


"Nem található eszközillesztő. Győződjön meg arról, hogy a telepítési adathordozó tartalmazza a megfelelő illesztőprogramokat, majd kattintson az OK gombra."


Semmi ötletem nincs :S

2012. szept. 17. 20:20
 3/17 A kérdező kommentje:
Megoldottam, másik USB-csatlakozóba kellett dugni a DVD meghajtómat...a legfelsőbe 8-)
2012. szept. 17. 20:53
 4/17 anonim válasza:
100%
Kb. egy óráig kerestem én is ugyan erre a problémára a megoldást, nem gondoltam volna, hogy ilyen banális. De nekem is így működött. Köszi! :)
2013. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

"Egy CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt, vagy csatlakoztassa az eszközt most.


A fentiekhez szolva igen biztos segitenek ezek a megoldások ! Mivel én is végig probáltam :)

Nekem nem segitet.


De röhögni foktok (simán puha vatával áttöröltem a telepitölemezt egy kis gyogyszertári szesz segitségével!

és imlás csodát a telepités továb lépet :D

2013. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

hasonló problémával küzdök én is... se ahci, se usb 2.0-án (figyeltem h ne usb 3.0-ra dugjam, drivert később a win alól tudok rá feltenni). szóval nem megy a telepítés, se dvdről, se usbről, uezekkel a hibaüzikkel. win8 64bit alatt uez. hátrányom, hogy laptopom van és szétszedni a garis mivolta miatt nem tudom. hiába tettem be a hozzá kapott dvd a driverekkel, nem talált rajta megfelelő illesztőprogit. mit javasoltok?


asus x550cc

2013. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 PinKyD válasza:
88%
Na tehát. Mikor rakod fel kiirja h nincs telepitő cd/dvd stb. akk rámész h cancel. azután viszdob az intekláló kezdésére akk kihuzod az USB/DVD meghajtot és más USB bemenetbe dugod be :) Nekemis ez segitet csak, énis most olvastam utána :) Remélem ezzel segitetem.
2013. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Köszi szépen, nekem is ezt a hibát írta ki a laptop, utána én is pendrive-ra raktam a win7-et, és megint megkaptam a hibaüzenetet.

Utána már rákerestem, és az 1db USB2 csatlakozó volt ami megmentett :) Köszönöm mindenkinek.

2014. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

"A hibát sokan a merevlemez környékén, a RAID és AHCI beállításainál gyanítják, de ezek állítgatása tudtommal még nem vezetett sikerrel, mert a hibát az USB vezérlő okozza, leginkább azóta, hogy mindenbe kezdtek elterjedni az USB 3-as csatlakozók.


Megoldás: Első körben dugjuk más USB portra az eszközt, néha elég volt ennyi. Ha nem jártunk sikerrel, akkor lépjünk be a BIOS-ba és az USB beállításoknál tiltsuk le az USB 3-at. Ez előfordul,hogy nincs értelemszerűen kiírva, de az XHCI-nél kell keresni. (Ha rámegyünk valami beállításra, akkor minden BIOS a képernyő valamelyik részén pár soros leírást ad az adott menüpontról, keressük az USB 3-ról szólókat).


Ment és kilép. Újra bootolunk az eszközről és sikeres telepítés után, de még a driverek installálása előtt, engedélyezzük vissza az USB 3-at." (Biszbasz.hu)

2014. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Szabo Zolka válasza:
100%
Az utolsó válasz nagyon jó. Nekem is Segített HP 250 G3 laptopon telepítettem volna egy ismerősnek Win 8 helyett Win 7-et.. és ugyan ez a "CD/DVD meghajtó illesztőprogram nem található" szöveg jött ki... Letiltottam BIOS-ban az USB 3.0-t és minden sínen megy most. :) Köszi szépen!
2015. febr. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!