Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tároljam a digitális...

Puliszkas kérdése:

Hogyan tároljam a digitális fényképeket hosszú távon? Ha jól értettem cd-n, dvd-n nem jó, eltűnhetnek vagy romlanak a képek évek multán, usb is rizikós. Létezik-e hosszú távra megoldás, vagy egy olyan adatbázis ahol biztonságban tudhatom őket?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Feltöltöd egy "felhőbe", de otthon is tárolhatod, a lényeg hogy legalább két külön helyen és nem lesz gond...
2012. szept. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 legendavagyok01 ***** válasza:
100%
Minden rizikós, a legjobb megoldás, ha több helyen megvannak. CD/DVD-ből egyébként vannak direkt archiválásra készítettek.
2012. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 algopirin ***** válasza:

Saját gépen meg pluszban a "felhő" talán a legjobb legmegbízhatóbb megoldás egyszerű és költséghatékony, archív cdkröl tapasztalatból tudom hogy nem sokkal megbízhatóbbak legalább is amennyivel drágábbak voltak anno, 5-6-8 év után ugyan úgy necces viszont lényegesen nagyobbat kell beruházni miatta, az egy dolog anno nem volt más, dat meg egyéb más kategória....

Tökéletes 100% archiválás meg nincs, legfeljebb több példánynál lehet csökkenteni a rizikót.

2012. szept. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én három mobilvinyót (meg a beépítettet persze) használok a lényegesebb cuccaimhoz. A fontos dolgaidból mindig legyen több, működőképes másolat, ne egy tökéletesnek hitt megoldásra tedd fel az egészet.
2012. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
OK.Köszönök minden választ.A cd-dvd variáns már megvan,néha frissítem is.De mi az a felhő?Saját gépen is van nagyon sok,de pár tízezer kép esetében....a gép memóriája is véges....
2012. szept. 20. 08:00
 6/8 algopirin ***** válasza:

"felhö" pl. a guglinak a guglidrive-ja, de akár a picassa is egy "felhö", az a lényeg online serveren tárolsz adatokat amit elvileg bármikor bárhonnan elérhetsz, persze ebben se tanácsos 100% megbízni ha tényleg fontos adatokról van szó, de másodlagos mentésnek megteszi.

Vannak ingyenes de fizetős szolgáltatok is hogy kinek melyik tetszik inkább azt egyéne válogatja.

Házi körülmények között ha van sok pénzed rá akkor külső winyokon tárolod persze ott is rizikós az egy példány, mindent meg legalább két példányban tárolni értelemszerűen megduplázza a költséget.

Másodlagos mentésnek a Cd-Dvd se biztos olcsóbb megoldás azonos adat mennyiségnél a winyo lehet hogy költséghatékonyabb és kezelhetőbb mint több száz vagy több ezer lemez.

Kisebb céges szinten már esetleg NAS (hálózati adattároló)ami mondjuk tükrözi a winyokat de 4x2TB winyokkal ki lehet számolni mibe kerül a winyo plusz maga a hardware is 200-500e körül mozog ami már megbízhatóbb kategória, de én itt se bízok az "egy" példányos megoldásban hiába tükrözi a winyokat az akkor is csak egy fizikai hardware.

Szóval megbízható de olcsó megoldás nem igazán van, legfeljebb egy külső winyo és egy plusz példányt tárolni pl. a guglidriveon vagy hasonló szolgáltatónál, ha megdöglik a winyod még van esélyed hogy visszatöltheted azokat.

2012. szept. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Golan Trevize ***** válasza:

Én először kiírom DVD-re a fényképeket, aztán rögtön töltöm fel ADrive-re.

Az ingyenes változata se nem túl gyors, se nem túl kényelmes, viszont egy accounthoz adnak 50GB tárhelyet, és arra pont jó, hogy egyszer feltöltsem, ha valami történne a DVD-vel.


[link]

2012. szept. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Golan Trevize ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy a biztonsági mentés csak akkor ér valamit, ha fizikailag elhatárolt helyen vannak.

Hiába tartasz mindent 6 vinyón meg 15 DVD-n, ha ugyanabban a lakásban vannak.

Tűz esetén megsemmisül az összes...

2012. szept. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!