Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lett a baja a gépemnek?

Mi lett a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

A gépeház már vagy 6-7 éves, de azért fel van tuningolva egy 2008-as videokártyával, illetve 500gb(?) (nem vagyok benne biztos) memóriakártya is lett bele véve.

Szóval eddig minden játékom, legalábbis a Tomb Raider trilógia, illetve az összes The Sims 2-3 viszonylag(!!!) akadozás nélkül mentek, csak egy-két helyen kezdtek el MINIMÁLISAN akadozni. Viszont február elejétől a gép olyan szinten sz*** lett, hogy azt el sem lehet mondani. A Tomb Raider Legend részét már olyan szinten akadoztatja, hogy Larának egy lépés 3 másodpercbe telt, valahogy így: lép-...-...-...-lép, az ezelőtti: lép-lép-lép helyett. A The Sims pedig már szó szerinti értelemben akadozik. Amikor egy házat rendesen berendezek már a játék a lefagyás szélén áll. Apropó lefagyás!!!!!!!!! A The Sims3 eddig soha az életben nem fagyott le, és néhány napja olyan szinten lefagyott, hogy vagy csak 10 perc után mozdult meg minden.

Mielőtt mindenki azt hiszi tele van a gépem, kijelentem hogy NINCS TELE!!!! Alig van még csak az 1/4-e tele. Nemrég még a szerelőt is látta a gép, és az olyasmit mondott, hogy nem jó helyre mentem a dologokat, de ezek a játékok már azelőtt fent lettek volna, hogy az akadozós kedve elkezdődött volna?

Mit csináljak? Vigyem megint szerelőhöz, vagy drasztikusabb lépésként vegyek egy újabb gépet??????????? MÁR KIFOGYTAM AZ ÖTLETEKBŐL!!



2012. szept. 21. 14:01
 1/3 MaXXeGee ***** válasza:

Tök szépen leírtál mindent, csak az ötleteket nem, amit eddig próbáltál.

Akkor ötleteljünk:

Vírusírtás?

Mekkora az a meghajtód, amin az op rendszer van és abból mennyi a szabad hely? ( a teljes lemezterület és a teljes szabad kapacitás ezesetben mellékes.)

Milyen videókártya, milyen alaplap, milyen processzor, mennyi RAM milyen tápegységgel mikor volt utoljára kitakarítva-újrapásztázva, hány fokon mennek a hardverek terhelés nélkül és terheléssel. Azóta milyen programok kerültek az autoindításba, mennyi cucc indul automatikusan a winnel együtt, és a végére a nagy kérdés, milyen op rendszer mellett csinálja mindezt?

Na ha ezeket megírod, talán esélyes, hogy meglesz a hiba.

2012. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Takarítás + windows újratelepítés.


(proci, VGA, táp hűtőjének takarítása; proci, vga újrapasztázása), windows telepítésnél minden drivert felrakni rendesen.

2012. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és mindemellett egy kellően régi merevlemez is lassíthat elég sokat
2012. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!