Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az informatikán belül milyen...

Az informatikán belül milyen irányba érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Ha sulival végzek lesz informatikus végzettségem, de amit megtanítanak de kicsit kevésnek tartom.

Milyen irányba lenne érdemes , itthon beletanulnom, aminek késöbb hasznát is vehetném?

Ilyenekre gondolok, mint pl:aftereffekt, képszerkesztés stb. Szal mihez érdemes legjobban érteni, aminek majd hasznát is vehetem?



bocs, ha kicsit zavarosan fogalmaztam.


2012. szept. 26. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

amihez érzéked van...

grafikusi vénával nem biztos hogy jó programozó leszel, ugyanez fordítva

egyébként c/java programozókra mindig szükség van, persze nem árt, ha szélesebb a tudásbázisod (pl játékmotor fejlesztéshez nem árt a grafikai megvalósítás technikai ismerete, míg webfejlesztéshez egy kevesebb-több grafika és jóval több html/php/css/stb. szükséges)

és arra készülj fel, hogy nyugdíjas korodig tanulni fogsz :)

2012. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem:)

Alap szinten tudok animációkat készíteni.Ha jól beletanulok mehetek valamire ? Sajnos grafikai érzések, rajztudásom nemnagyon van, de egy képszerkesztővel készített karakternek eltudom készíteni a mozgását, pl:)

2012. szept. 30. 21:02
 3/3 anonim ***** válasza:

animációknál is sok mindenhez kell érteni, főleg magasabb szinten. pl. karakteranimációnal a mozgások természetesek legyenek, az arcmimikán látni lehessen a kiülő érzelmeket, még ha nem is valós, hanem karikatúra szerűen is. ide nem árt egy adag biológiai és pszichikai tudás, amelyek azért nem épp infós rokonszakmák...

viszont ezeket akár egy 2d-s pálcikafigurán is nagyon jól ki lehet dolgozni, már ha ért hozzá az ember.

egyébként sok gyakorlás, és új dolgok kipróbálása sokat segít.

személyes példa: sose voltam jó valósághű rajzolásban, viszont pár éve rájöttem, hogy a rajzfilmszerű karikatúra-ábrázolásmód nagyon is jól áll nekem, így hobbi szinten azóta is rajzolok

2012. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!