Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék betűtípust...

Hogyan tudnék betűtípust készíteni a saját írásomból?

Figyelt kérdés

Egyszer a suliba kellett beadni egy kézzel írt fogalmazást, amit valami gyönyörűszép betűkkel sikerült megírnom. Ezt a fogalmazást beszkenneltem, és photoshoppal kivágtam belőle amely betűket betűtípusnak szánok. A célom az lenne vele, hogy MS Word-ben tudjak a saját betűimmel irni. :)

Aki tudja hogyan, milyen programmal vagy akármivel tudnék (természetesen bittérképes) betűtípust készíteni a leirtakból, legyenszives irja meg! Köszönöm.



#betűtípus #bittérképes
2012. szept. 29. 18:49
 1/8 algopirin ***** válasza:

Betűmetszésnek hívják és az egy nem egyszerű szakma.

Ma már ugyan számítógéppel csinálják, célsoftwarekkel de computerskill expert kell hozzá legalább, kell némi typográfia és nem árt tisztában lenni mi az a kerning tábla, vektoros rajz, opentype, truetype meg hasonló kifejezések.

Ha tényleg érdekel pl. Fontlab nevezetű software egy egész kezes példány ebben a kategóriában és a help-je is csak kb. 500oldal.

2012. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 algopirin ***** válasza:
Olyan ahogy szerintem te gondolod szabvány fontkészletnek megcsinálod valami egyszerű házi programmal hogy majd az adott "betűképeket" használja a leütött billentyűknek megfelelően nincs, legalább is mint fontkészlet amit lehetne is használni nem így működik.
2012. szept. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Komplikato ***** válasza:

Első kőrben meg kéne egyenként vektorizálni a beszkennelt betűket, mondjuk kézzel egy szintre kell hozni a kötéseket, különben szétesik a kész szöveg.

Utána kéne egy jobb Font szerkesztő, sajnos én csak régi Ataris verziókat ismertem, de ha ott is úgy van, mint vektor grafikánál, akkor jobbak voltak mint a maiak.

A betűkerning egy igen fontos, kényes kérdése az egésznek. A betűk egymáshoz való távolsága még nyomtatott betűknél is befolyásolja a szépségét és olvashatóságát a szövegnek. Szerintem még gyakorlott ember is elszöszölne vele egy-két hetet.

2012. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. szept. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 algopirin ***** válasza:
0%

Tisztelt #4 -es áruld már el ezzel hogy lehet "handscript" típusú fontkészletet csinálni ? :)

Ha rám hallgatsz "kérdező" túl sok az neked hidd el, legjobb esetben is csak egy tákolt instabil sufni fontod lesz de annak se adok túl sok esélyt és sok időd el fog menni vele.

Mondjuk hogy "szakemberféle" vagyok ilyen témában de én is csak a már meglévő fontkészletekbe szoktam belenyúlni de azt is csak kivételes esetben ha már semmi más megoldás nem segít.

2012. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 legendavagyok01 ***** válasza:
2012. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 algopirin ***** válasza:
28%

#6 A link nem rossz bár ez is úgy működik a pixeles információkból csinál vektorosat és a vektoros ábrákat behelyettesíti az adott karakter helyére, elég sok kézi melot meg lehet vele spórolni még ha nem is lesz olyan pontos.

Kerningre és a stylus jelölésekre azért kíváncsi lennék hogy oldják meg ne csak wordben működjön megbízhatóan, de az ötlet attól függetlenül nem rossz ettől nem hiszem hogy házilag lenne egyszerűbb megoldás.

2012. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg neked algopirin. megpróbálkozok majd valamelyik linkelt móddal, szánok rá egy kis időt, de ha nem sikkerül akkor nem erőltetem.


mindenesetre köszi mégegyszer :)

2012. szept. 30. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!