Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki adjon tippeket! (Bootol...

Valaki adjon tippeket! (Bootolási probléma. ) [? ]

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy valamiért nem tudom feltelepíteni a gépemre a windows xp-t, mert nem bootol.

Átállítottam a BIOS-ban, hogy CD-ről bootoljon, de nem jött be.

A telepítő CD 100%, hogy jó, hiszen egy másik gépemen tudok bootolni cd-ről.

Valami tipp esetleg? légyszives segítsetek!!:)



2012. okt. 6. 22:06
1 2
 1/19 algopirin ***** válasza:
Hibás az olvasó ?!
2012. okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem, mert a másik gépembe lévő dvd olvasóval is megpróbáltam már.
2012. okt. 6. 22:24
 3/19 algopirin ***** válasza:

Ok. csak ez tűnt a legkézenfekvőbbnek.

Szóval a lemez tuti jó, az olvasó szintén, biosban az van kiválasztva még se bootol...

Elvileg pedig ennyi lenne.

Régi géped van ata vagy vagy újabb sata csatlakozós ?!

2012. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
IDE csatlakozós.
2012. okt. 6. 22:35
 5/19 algopirin ***** válasza:

cd primary slave a C: winyo meg primary master ?

Amit még én csinálnék lehúznék mindent primary csatornára a C winyo secondary-ra a cd, se usb se egyéb winyo ha így se bootol vakarnám a fejem serényen....

2012. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 algopirin ***** válasza:

lehet hülye kérdés de mikor beállítod cd-röl bootoljon f10 és rámentesz a bios beállításokra ?

nem hülyének nézlek csak néha tök egyszerű a válasz.

2012. okt. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Persze, rámentek.

De amit az előbb írtál, abból nem értettem sokat!:D

2012. okt. 6. 22:48
 8/19 algopirin ***** válasza:

Ha régi alaplapod van ami ide-s, két csatornád van 1. secondary 2.primary

Egy-egy csatornára 2-2 eszközt lehet rádugni, elvileg a kábeleken is két-két csatlakozó van az egyik master a másik slave ezt lehet pl. a winyon lévő jumperrel direktben szabályozni vagy a kabelen lévő csatlakozok sorrendjével az a cabel select.

kabel amugy rendben van ?!

Szoval az egyik kábelre csak a cd-t raknám a másikra meg csak a winyot amire telepíteni akarod vagy tökmindegy az se baj ha olyan winyo amin nincs rendsze,r lehet még szerencsésebb is mert nem érzékel boot particiot és automatán elkéne indítani a telepítőt ha bootos a cd.

Usb-t printert minden egyebet lehúznék elvileg hülyeség hogy bezavarna bármi is de jobb ötletem ezek után nem igen van.

2012. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Most a másik gépembe van ez a bizonyos winyó, tehát van rajta op. rendszer.

De amikor próbáltam telepíteni, akkor csak a dvd olvasó és a winyó volt bekapcsolva.

Próbálgattam azt, hogy más sorrendbe csatlakoztatoma kábeleket(Tehát ami dvd-be volt kábel, azt átcseréltem a winyó kábelével) de úgysem volt jó. És elvileg a kábelek is jók.

USB-s cuccokat nem húztam ki, de megpróbálhatom, de már nem ma az biztos, mert nagyon fáradt vagyok.

Köszönöm a segítséget!:D

2012. okt. 6. 23:11
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakad, akkor azt még megpróbálhatod, hogy egy másik partícióra bemásolod a telepítőlemez anyagát (nem isoban, hanem simán), és onnan futtatod - hátha úgy megy.
2012. okt. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!