Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan készíthetek gif-et?

BläckStär kérdése:

Hogyan készíthetek gif-et?

Figyelt kérdés
Szeretnék gif kiterjesztésű képet készíteni magamnak bannerként. Na már most, nem tudok hogyan hozzá kezdeni. A problémám az, hogy nem tudom hogyan kell a frame-eket/képkockákat. Ha másodpercenként veszem ki a képeket a videóból akkor nem jó a gif mert jelenetek maradnak ki a mozgásból.. Utoljára még azt kérdezném meg hogy ezeket a frame-eket/képkockákat melyik programmal lehetne úgy összeilleszteni, hogy ne legyen a képen semmilyen szponzor, ha nem fizetett a program... Köszönöm

2012. okt. 8. 20:18
 1/3 algopirin ***** válasza:

Másodpercenként azért nem jó mert a normális videok 30fps-nél kezdődnek szóval másodpercenként 30képkocka amit a szemed már folyamatosnak lát és nem "szaggat".

Az hogy hány képkockát veszel ki egy másodperces intervallumból az egyéni dolog attól függ menyire kell film hatásúnak lennie a gifanimnak, de többnyire nem az a célja és nem is ere találták ki.

Ingyenes program ami logot se tesz bele fene tudja ebben nem tudok segíteni, nekem a photoshop megteszi ilyenre ha nagyritkán kell, de szerintem van sokkal egyszerűbben is használható program ami talán még ingyenes is.

gugli "free gif animation software" vagy ilyesmi.

2012. okt. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

gifet nagyon egyszerűen tudsz csinálni :


[link]

2012. okt. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hopsz... lemaradt az egyik mondat vége. "A problémám az, hogy nem tudom hogyan kell a frame-eket/képkockákat". Ennek az a vége, hogy ...frame-eket/képkockákat kivenni a filmből.
2012. okt. 9. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!