Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meddig bírja átlagosan egy...

Meddig bírja átlagosan egy notebook? Átlagos használatra, de naponta több órát használva, néha játékra is. Max 200. 000-re gondoltam, márka szinten a Lenovo vagy HP jön be.

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hp pavilont vegyél
2012. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A töltőt mennyire szabad rajtahagyni gépezés közben? Vagy mindig csak akkor dugjam rá mikor már merül le a gép?
2012. okt. 14. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:

1)

Lenovo -ról többen lebeszéltek.


2)

Általában elmondható elektronikus készülékekről, ha Li-akkumulátoros (ez jellemző az utóbbi években gyártottakra):


Az aksit kíméld. Csak akkor használd az aksit, ha elektromos hálózat nincs elérhető.

Egyesek szerint nem szerencsés 10% alá esni engedni az aksit.

Az tuti, hogy túl sűrűn tölteni se ajánlatos, bár ez a kisebb gond.

Általában 15-40% -os állapot esetén érdemes újratölteni az aksit.

2012. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát nem kéne állandóan hálózatról üzemeltetni csak mikor eléri ezt a tartományt akkor rádugni 220ra. Köszi
2012. okt. 14. 21:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt írta a válaszoló, hogy aksi kivesz, és töltőről menjen a gép, ha van használható konnektor a közelben. Ha nincs, akkor aksi, de csutkára ne merítsd le (nem is lehet, mondjuk, de nem baj, ha nem közelíted meg mindig).


Amúgy mivel ez is elektronikai eszköz, nem lehet rá átlagidőt mondani. A legtöbb hosszú évekig remekül üzemel, de van akinek meghal 3 hónap alatt, van akié 10 év múlva is hiba nélkül működik.

2012. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Wow, nekem újdonság ez, hogy ki lehet kapni az akksit és úgy menjen töltőről. Megfogadom, köszi! Remélhetőleg könnyű kivenni az akksiját.
2012. okt. 14. 21:57
 7/12 Laptopszerviz válasza:
100%

Laptop szervizesként amit tudok javasolni Neked:


1.) DELL, Toshiba - ezeket ajánlom, ritkábban találkoznunk hibás darabokkal a szervizben, és jók a tapasztalataink vele. A DELLre ráadásul 3 év gar is van.


2.) Az akksit kivenni egyszerű, általában 1-2 apró műanyag kart vagy gombot kell elhúzni/megnyomni a laptop alján az akksi körül.


3.) a meddig bírja elég általános kérdés... ez kb olyan, mintha megkérdezed egy 10 éves autóról, hogy "meddig fogja bírni?" Láttam már 15 éves gépet működni úgy, hogy sose volt szervizelve, és rengeteg 2 évnél fiatalabb notit láttam komoly hibákkal összeesni. Erre nincs szabály sajnos, elég lutri...


Remélem, segítettem.


További segítség weboldalunkon: [link]

2012. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kukából mentett IBM Thinkpad T21 256 MB memória, Ubuntu 10.04. Nálam két éve hálózatról kiválóan működik. De ez még valódi IBM, kb. 8-10 éves.

Ha felbukkan egy ilyen notebook, azonnal lecsapnak rá, nem véletlenül. (Pl. a Vaterán).

2012. okt. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ma láttam Avocomp Lehel csarnoki boltjában IBM Thinkpad T43-at, töltővel együtt, kiváló állapotban 30 ezerért! Ha lenne pénzem, rögtön elhoztam volna.
2012. okt. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Laptopszerviz válasza:
Igen, a régi IBM Thinkpad-ek brilliáns darabok :) 30k-ért jó vétel!
2012. okt. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!