Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Letöltésnél röcög a gép,...

Letöltésnél röcög a gép, vírusirtót nem tudok feltenni. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Az a gondom lassan két hónapja, hogy egyszer csak úgy döntött a gépem nem mükszik tovább rendesen. Valószínűleg vírus lehetett a gond, mert letöltés közben szaggatott a gép, filmnél a hang. Aztán legyen...felakartam tenni vírusirtót de egy sem sikerült, mert még telepítés közben leállt, mintha kiikszeltem volna. Azóta sokszor lett újrarakva a gép egyszer sikerült feltenni végre az avastot egy napi szenvedés után talált is egy két dolgot köztük egy autoran.inf filet.általában ezzel van a gond, és ez visszatérő vírus vagy nem tudom mi lehet. Mivel még mindig nem üzemelt jól a gép, újraraktam ismét miután lefuttattam a vírusirtót a telepítő lemezen is és nem talált semmit. Erre most....ismét nem tudom feltenni az avastot és mást sem. Egy egyszerű trójai remover-el találtam megint az autoran.inf-t. és az online játékom is szaggat. A gépem jó hozzá, mert ez előtt a nagy gond előtt tökéletesen ment. Netes töltés közben is rö9cög a gép, pl youtube... amíg végig nem tölti a videót szaggat az egész.


Nyilván szükséges lesz megint újrarakni a gépet. De szeretném végre úgy, hogy ez a probléma meg is szünjön. Létezik, hogy a lemezen levő Xp installer rossz hibás vagy ilyen gondot generáljon? Régebben is erről volt felrakva és sose volt ezelőtt ilyen gond.


Valaki tapasztalt már ilyet és megtudta oldani? Már nagyon elegem van :(



2012. okt. 16. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
röcög ?
2012. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó bocsi, nem tudom jobban megfogalmazni... szaggat, akad akármi, már ideges vagyok nagyon és segítség kellene nem kötekedés, ha végigolvastad érted mire célzok.
2012. okt. 16. 13:35
 3/8 Golan Trevize ***** válasza:

"Létezik, hogy a lemezen levő Xp installer rossz hibás vagy ilyen gondot generáljon?"


létezik, bizony!

ezért kell hivatalos forrásból származó telepítót használni.


sőt, még az is lehet, hogy nem (csak) a Windows telepítő vírusos, hanem bármi más, amit még a vírusírtó előtt telepítesz, pl. driverek.

2012. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jah, hogy döcög? :D Mossál fület!


Ha nem eredeti az install lemezed, akkor lehet, hogy már eleve az is tartalmaz vírusokat. Innentől kezdve bármit csinálsz azzal nem tudsz tiszta telepítést csinálni.

Ha eredeti a lemez, akkor pedig egy teljes formázást kell adni a gépnek és az nagyon jó eséllyel eltávolít minden ragyát.

2012. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
döcög ?
2012. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ian Catman ***** válasza:

Én a helyedben lelkileg felkészülnék a gép totális agymosására (nyugi, a Windowst és a legfontosabbak újratelepítik). Ha már vírusirtót sem tudsz feltenni, akkor valószínűleg nem is használna sokat.

Mentsél le mindent gyorsan külső merevlemezre, vagy néhány ped drive-re, aztán sürgős agymosás, újratelepítés egy jó kis Avast-tal, és nagyon vigyázni, mit raksz vissza rá. (Visszarakás előtt ellenőrzés vírusirtóval).

2012. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
helló , ha xp-éd van akkor érdemes kipróbálni a combofix nevü programot, nekem bevált, helyreteszi a már majdnem kukába kidobott gépet is. Egyébként szinte biztos hogy egy virusod van, vagy rootkit, olyan, amit nem lehet törölni csak időlegesen, mert ahogy internetkapcsolat van, ujra letölti magát, ezért a gyökerét kell megtalálni és azt manuálisan törölni, az is lehet hogy át kell nevezni mert nem hagyja magát törölni máskép. Nem javaslom azt amit az előző valaki irt, hogy ments le mindent, mert félő hogy a virust is lemented, lehet hogy eddig is lementetted és te raktad ujra ??? Mindenképpen az avast legyen rajta, az a legjobb virusirtó, próbáld esetleg csökkentett módban inditani a gépet, azért röcög mert a virus fojtogatja szerencsétlen,,vagy éppen küldi a hekkernek az adataid ..
2013. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!