Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyiket vegyem meg a 13 éves...

Melyiket vegyem meg a 13 éves fiamnak, a TABLET-et netbookot vagy laptopot? Kérnék mielőbbi választ. Ha valaki tud segítsen kérem, nehéz a döntés.

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tabletet, persze utána majd játszani akar és akkor meg majd azon fogsz gondolkodni, hogy ha a tablet árát egy jobb notebookba tetted volna... :)


Mit szeret a neten csinálni? Persze ha van külön játékkonzolja, akkor elég a tablet.

2012. okt. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gelazso ***** válasza:
100%
szerintem meg egyiket sem. nincs meg egy 13 éves gyerek anélkül?
2012. okt. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pj0tr ***** válasza:
65%

+1 a #2es válaszolónak.

Egyiket sem. Egy 13 évesnek nincs szüksége ezekre az eszközökre semmilyen szempontból.

Esetleg legyen otthon egy asztali gép a !nappaliban! és időkeretek között használja azt, ha szüksége van valamire.

2012. okt. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a légpuskát.
2012. okt. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne egy 13 éves gyereknek saját számítógépe? Sok más emberrel együtt nekem is volt, igaz az még egy enterprise 128K volt. :D


Ha a pénz nem számít akkor használhatóság szempontjából nálam a sorrend:


1 laptop

2 netbook

3 tablet

2012. okt. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem laptopot vegyél neki.

A Tablet és a Netbook ugyan könnyebben hordozható mérete miatt, és akkus ideje is jobban bírja. De egy laptopot több mindenre lehet használni és hordozása sem okoz akkora problémát.

Egy 13 éves gyereknek előbb utóbb tetszik nem tetszik szüksége lesz (vagy már van is rá) rá. Sajnos, vagy szerencsére nem tudom de sok iskolában már elég sok olyan feladatot kapnak amit nem papíron tollal kell megoldani, hanem elektronikus formában. Már elég korán 3-4 osztályos gyerekeknél jelentkezik (tapasztalat) tanévenként 3-5 feladat amihez számítógép és internet szükséges. Később ez csak növekedni fog. És akkor már inkább laptop, mert az otthoni asztali, közösen használt számítógépen hamarabb adja meg magát a Win mint ha csak egyedül használja valaki. Így a laptop (gondolom) csak az övé lenne használhatná iskolai és magánjellegű feladatokra, szórakozásra, és ráadásul nem szidhat senkit ha a Win összeomlik és elvesznek a fontos dokumentumok.


A Tablet információ szerzésre használható legjobban, információ bevitelre már egy kicsit körülményesebbre a kijelzőn megjelenő virtuális billentyűzet miatt.


A Netbook már egy fokkal jobb. Kb. ugyanakkora kijelző 9-10-12", de már elfogadható billentyűzettel rendelkezik. Üzem idejük nem éri el egy Tablet idejét, de egy laptopét meghaladják. Viszont nem kapcsol be néhány másodperc alatt mint egy Tablet, nem olyan erős mint egy laptop így játékok csak kompromisszumokkal futtathatók.


Iskolai feladatokra, szórakozásra és játékra szerintem a Laptop a legalkalmasabb (most ne vegyük számításba az asztali gépeket, hanem csak a három lehetséges közül válasszunk). Sajnos itt is vannak jó és rossz tulajdonságok, de szerintem a bekapcsolási időt, a 2.5kg-os súlyt, 3-4 órás üzemidőt el lehet viselni.


Én mindenféle képen a Laptopot ajánlanám.

2012. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire kell. Villantani tablet, rendes használatra laptop. A netbook-nak szerintem túl kicsi a kijelzője.
2012. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
szia szerintem bármelyiknek örülne nos én 12 éves vagyokelőb utób szügsége lesz rá a laptop nagyon sokszor lefagy szerintem vegél tabletet az olcsób is és könnyeb hordozni
2013. jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Laptop hasznosabb, jobban ki is tudja használni, mint a másik kettőt.
2013. dec. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!