Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tényleg zárolva lett a számító...

Tényleg zárolva lett a számítógépem?

Figyelt kérdés
Tegnap este a netet bőngészgettem, és egyszer csak az egész képernyő kifehéredett és egy üzenet jött elő hogy: Magyar Rendőrség Osztály elleni kiberbűnözés és hogy zárolva van a gépem és fizessek ukash utalvánnyal 20000ft-ot két napon belül h feloldják a gépet. Ha ezt nem teszem meg nem oldják fel, és per indul ellenem. Igaz lehet ez az üzenet, vagy csak valami vírus, és ha az akkor mit lehet tenni ellene?

2012. okt. 18. 15:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%
kaspersky rescue disk és full wipe, egy klasszikus eset a vírusra
2012. okt. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
86%

Gratulálok, sikeresen beszedtél egy vírust.

Véletlenül se fizess!


Futtass vírusirtót. (Sőt a legjobb lenne egy teljesen gép újra telepítés.)


(Azért remélem nem gondoltad komolyan az üzenetet.... Nem gondolhatod, hogy a rendőrség ilyet csinálna...)

2012. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 Ram14 válasza:
85%
Teljesen ugyan ezt kaptam, csak én a mai nap folyamán, szintén netezgetés közben... beütött a frász, de szeretném tutira tudni "miafranc" ez.
2012. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 cucu01 válasza:
0%

Cucu01:


Ugyanez az én problémám is...A gépem nem reagál semmire,nem tudok elindítani egy vírusirtót sem...Semmire nem reagál,semmi billentyűzetre...

Segítség!!!

2012. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 Ram14 válasza:
96%
Rendszervisszaállítás pár nappal ezelöttre! Ha megvagy vele akkor nyertél időt hogy keress neten valami vírusirtót... mivel ez nem rendőrségi cucc. Az ügyben már a rendőrség is nyilatkozott, netes csalás.. kérik telefonáljanak az érintettek.
2012. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 cucu01 válasza:
54%
hogy kell rendszervisszaállítást csinálni pár nappal ezelőttre?
2012. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim válasza:
Ez az új netes csalás, hogy lehúzzanak pénzzel! én is megkaptam, újraindítottam a gépet és semmi baja nincs. bővebben itt olvashatsz róla : [link]
2012. okt. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 F. P. válasza:
86%

A Kaspersky Rescue Disk-kel sikerült leszednem, de több órába telt.


Csökkentett módban fertőzésmentesen el lehet indítani a gépet. Az ingyenes programot le kell tölteni, majd cd-re írni, vagy usb-re és arról bootolni. Az internetkapcsolat továbbra is szükséges lesz, mert frissítenie is kell magát a víruskereső adatbázisának.


Amennyiben bootolható usb-t akar valaki készíteni (2 órába telt, mire rájöttem), ne engedje, hogy a segédprogramként telepítendő "rescue2usb" alkalmazás az usb-re csomagolja ki magát, hanem egy teljesen külön (eltérő)könyvtárba, mint ahol a letöltött lemezkép-fájl (kav_rescue_10.iso) található.


Megjegyzés: a második futtatásra sikerült végleg kiirtanom. A második alkalommal már nem jelöltem be a merevlemezeket (c; d) , elegendő volt a víruskereső által felajánlott két bejelölés, ami feltehetően csak a rendszer és indítófájlokat ellenőrzi.

2012. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
10%
ez azét van azért tudjátok bekapni ezt a vírust mert minden érintet fogadok hogyrendszergazdaként netezik
2012. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Nadetényleg ***** válasza:

A magyar rendőrség azt ajánlotta az internetszolgáltatóknak, hogy az alábbiakat ajánlják az ügyfeleik figyelmébe ezzel a vírussal kapcsolatban:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=kBG8en4m2cs

2012. okt. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!