Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lassú a rendszer inditás mi a...

Lassú a rendszer inditás mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a problémám hogy Windows XP Service Pack 3 alatt pár napja(kb 2 vagy 3 napja) jelentkezett a következő probléma a rendszer valami iszonyatosan lassan indul el pontosabban boot screen még gyors utána üdvözlő képernyő nah ott lemegy a szokásos hang, kb 3 percig csak az üdvözlő képernyő látható utána betöltödik a háttrékép jólvan látható az egér kurzor, meg a háttérkép 2-3 perc és bejönnek az ikonok is asztal stb(ilyenkor már tudom használni a gépet), felesleges automtikusan induló programok kikapcsolva, vírusom nincs Csökkentett módban kikapcsolt rendszervisszaállítással és kikapcsolt modemmel kihuzott hálózati kábelel átvizsgáltam a rendszert Eset Smart Security 5 legújabb verziójával legfresebb deffiniciókkal malwarebytes antimalware szintén legújabb verzió legfrisebb deffiniciók, de arra gyanakszok hogy a logonui.exe csinálja mert ha (hogy öcsémet idézem) "kőkorszaki" bejelentkezéssel megy azzal amikor kék háttér és kék ablakban kéri a felh. nevet meg a jelszót akkor gyors, és ha jól tudom ahoz az userinit.exe-t használja gondoltam kitörlöm a logonui.exe-t de nem jó ötlett mert nincs bennt a windows/system32/dllcache mappában az eredeti amiből visszabirnál másolni windows telepitőm meg nincs ismerősöm szokta a gépemet javítani,Gépről felsleges fájlok kitörölve optimalizálva IObit Advaced System Care 5 PRO-val, lemezek töredezetségmentesítve és teljesen optimalizálva IObit Smart Defrag legújabb verzójával.

Processzor: Intel Celeron CPU 3 GHZ-es

RAM:1 GB

Videó Kártya:Intel 82865G Graphics Kontroller legújabb illesztőprogrammal

ui.: Most pár napja jelentkezet elöszőr ilyen probléma ilyenkor mit csináljak



2012. okt. 20. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Telepítsd újra.
2012. okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha figyelmesen elolvasnád amit írtam nincs Telepítőm! meg kb. lassan 2 éve üzemmel rendesen erre most dobja fel a talpát?
2012. okt. 20. 00:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyelmesen elolvasni baromi hosszú nekem ilyenkor, én kérek elnézést. Ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy mivel nincs más megoldás, akarsz-e tenni vmit? Pl letölteni egy telepítő cd-t?
2012. okt. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát őszintén lenne egy kis gond egy gép van a házban ennek is néha szarakszik a DVD meghajtója más részt semmi kedvem reinstall-ni az egészet valami olyasmi kellene amivel azt a 3 fájlt(logonui.exe, winlogon.exe, és az userinit.exe) ki lehetne cserélni egy jó állapotúra mivel valahogy nekem ezek gyanúsak bár őszintén nem nagyon értek ezekhez
2012. okt. 20. 00:24
 5/7 anonim ***** válasza:

azt írod,hogy már 2 éve üzemel ez win a gépeden,

tényleg az újrahúzás lenne a legjobb javítási mód ,

2012. okt. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy hasonló problémám vistán. A betöltődés kb10szer annyi ideig tartott normál állapotban. Volt amikor frissítések után jelentkezett a probléma (azt ki is kapcsoltam) és volt amikor megpiszkáltam egy kicsit az automatikusan induló programokat. Végül rendszervisszaállítással oldódott meg a dolog, de az neked sajna ki van kapcsolva.
2012. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os válaszolónak csak ellenőrzés előtt kapcsoltam ki amúgy próbáltam én is a rendszer visszaállítást, nem működött végül indítottam vírus ellenőrzést azok sem találtak semmit automatikusan induló programok közül meg csak az indul ami tényleg fontos tehát az ESET meg a hangkártya vidikártya driverek és ilyenek adobe meg ilyen updater programok már réges rég kilőve.
2012. okt. 20. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!