Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet (nem bukkit....

Hogyan lehet (nem bukkit. Org) MAGYAR minecraftot létrehozni?

Figyelt kérdés

helló!

szóval én nem ilyen itthoni "sz*r"-ra gondoltam,

hanem ilyen nagyobb léptékűre (pl mestermc.hu!)

a szerver maga már megvan.

RAM : 64 GB Ram

HDD : 2x3TB

CPU : 8 mag Intel Xeon


no mármost én úgy gondolom , hogy a mestermc.hun nem ez a

bukkit.org és a hamchis verzió fut (javítsatok ki ha tévednék!)

szóval ezzel kapcsolatos kérdésem:

-milyen programokat telepítsek fel a gépre?! (gondolom kell egy op rendszer és valami minecraftos progi)


utána még kell egy MAGYAR NYELVŰ kliens is.


gondoltam , hogy a mestermc.hus klienst használtatom...de az sztem jogvédett!

szóval itt van egy másik kitérő kérdés:

-Hogyan hozhatok létre HASONLÓ magyar nyelvű TÖRT klienst?



2012. okt. 21. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:

1.tanuld meg a java nyelvet

2.nézz utána, hogy milyen packet-eket küld egymásnak a szeró és a kliens

2012. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

csak annyi hogy először természetesen egy rendes, alap multis szervert elemezz, ha azt megértetted akk jöhet a saját írása

amúgy tapasztalatból tudom, hogy utálok saját klienst letölteni, sőt nem is szoktam mivel eredeti a mc-om. ink írj jó kis pluginokat, azokkal is rengeteg minden megoldható.

pl itt egy tutorial, ha érdekel a pluginírás: http://www.youtube.com/watch?v=E3sj2COHN6U

remélem segítettem :)

2012. dec. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a nagyobb szerverek (ami nem moddolt tehát bármilyen klienssel működik) Spigotot használnak, ez tulajdonképpen egy módosított Bukkit, valamivel jobb teljesítményt és stabilitást produkál.


Ha viszont saját szerverprogramot és kliensprogramot szeretnél írni, akkor az nem lesz könnyű meló, ugyanis Java ismeret kell hozzá (főleg a szerverhez).


És persze nyílván nem Hamachit használnak ezek a szerverek, egyszerűen egy megnyitott portot (ezt itthon is meg lehet csinálni ha van routered).

2013. szept. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!