Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől lehet egy hdd adathibás?

Mitől lehet egy hdd adathibás?

Figyelt kérdés

Jónak jó ha leformazom, egy programmal az adatokat is visszaszereztem. Viszont nem akarok többet így járni, hogyan elozhetem meg? Mitől lesz adathibás?

Lehetséges azért is, mert nem biztonságosan távolítottam el párszor?

Amúgy 1000gb-s külső hdd



2012. okt. 23. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem egészséges leválasztás nélkül lehúzni a gépről miközben esetleg még ír/olvas, adatvesztést, és adathibát is okozhat.


Ha nincs fizikai sérülése a lemeznek, egy formázással tiszta lappal indulsz. Fizikai sérülés esetén (hibás szektorok) vannak programok amik megpróbálják kizárni a hibás szektorokat, így oda többet nem ír a HDD (HDD regenerator, HD Sentinel). Ez mondjuk csak tüneti kezelés, mert a sérülés miatt a használat során további hibás szektorok keletkeznek, ami oda vezet hogy egy idő után a winchesternek annyi.


Reméljük nincs fizikai sérülése, a későbbiekben pedig minden esetben válaszd le az eszközt mielőtt lehúzod, illetve használat közben ne nagyon mozgasd a HDD-t, így elkerülheted az adatvesztést.

2012. okt. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Remélem tényleg nincs fizikai sérülés. Amúgy 1 hónapja vettem.


Hasznos tanácsokat adtál, mert nem gondoltam h az is káros ha pl átteszem egy másik helyre. Hát igen legalább annyi hátránya van ennek a külső hdd-nek, amennyi előnye, viszont kénytelen voltam mindenképp ilyet venni, mert laptophoz van.

Tudom lehet abban is cserélni, csak abba drágább, meg még garanciális a laptop, illetve így tudom asztalihoz is használni.

2012. okt. 23. 10:41
 3/7 A kérdező kommentje:

amúgy nincs rajta kapcsoló, az is árt neki, ha leállás után kihúzom a hálózatból?


Amúgy 8%-os a kondíciója :S

Mennyinél érdemes elvinni mondjuk cseréltetni? Kicserélik egyáltalán? Annyi biztos, h én nem nagyon akarok ráfizetni még az árára, mert már ilyen vinyó nincs, csak sokkal drágábbak.

2012. okt. 23. 11:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem árt neki. A 8% az nagyon karcsú, ha hinni lehet az értéknek akkor tulajdonképpen a halálán van, mindenképp vidd vissza garanciába, vizsgálják be.


Fontos anyagot már ne nagyon tárolj rajta.

2012. okt. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

rosszul mondtam, 7% a működési idő a 8, de végül is egyre megy.

Én még nem cseréltettem vinyót, elhiszik h tényleg rossz állapotban van.


A fontos adatokat hála az égnek(majdnem mindent) lementettem a handy recover nevű progival. De amúgy visszamásoltam rá azokat, amik voltak rajta. De akkor még biztos h nem törlöm az itthoni gépről a dolgokat ha a külső amúgy is cserés.


Érdekes viszont az, h több mint 4éve megy a vinyó az asztaliban, és 100%-os a teljesítmény is, és a lemez állapota is.


Köszi a választ, valóban sokat segítettél!

2012. okt. 23. 11:29
 6/7 A kérdező kommentje:
amúgy hdd sentinellel teszteltem le a vinyót, régen is azt használtam.
2012. okt. 23. 11:30
 7/7 torrent.neked ***** válasza:

a 7-8% minképp kuka, vidd issza cserére.

1 hónapos vinyó jó eséllyel csak attól mehetett így gajra, hogy használat közben "csapkodtad", és felszántotta a fej a szegény lemezeket.

a boltban persze ne kösd feltétlenül az orrukra, hogy cseppet rendeltetésszerűtlenül használtad....

2012. okt. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!