Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SOS! Olyan válaszát várom,...

SOS! Olyan válaszát várom, aki nagyon ért a gépekhez, esetleg szervizes szakember! Mi lehet a gépem baja hirtelen? Leírás alább.

Figyelt kérdés

A gépem nem olyan régi, még 1 éves sincs. (Asus laptop.) Kb. 2-3 hete kezdett el vacakolni a Firefox, főleg Facebook-on lassul, akad. Nem tudom, hogy ennek van-e valami köze az előállt problémához, mert tegnap egyszerűen elkezdett lefagyni az egész. Többször kellett teljesen reset-et csinálnom miatta. Először a Facebook, aztán a böngésző és utána az egész gépem lefagyott. Próbáltam másik két böngészővel is, akkor is ugyanazt csinálta. Most meg már akkor is megáll, lefagy a gépem, ha fel se lépek az internetre. Így most nem merek csinálni rajta semmit, mert elvesznének a dolgok emiatt, mint ahogy pórul is jártam vele tegnap. Sosem fagyott le még azelőtt. Most meg rendszeresen (nem kék halált csinál, csak megdermed). Nincs nyitva semmi, de ha meg akarok nyitni egy programot (bármilyet), nagyon hosszan nem reagál, nem nyitja meg, sokat kell rá várni. Aztán meg, ha nyitva van valami, az is megáll és kiírja a felső sávba, hogy "(Nem válaszol)". Sőt, nem csak a program maga, de még a tálca is alul lefagy és az egérmutató se mozdul. Nem tudok kattintani sehova. Megáll minden. Újraindítani is nagyon nehéz ilyenkor, mert sokáig arra se akar reagálni, hogy hosszan nyomom a kikapcsoló gombot. Ja, meg a hangjelzés is ilyenkor szakadozik, késik, a monitoron meg furán látszanak olyankor a dolgok (pl. stickynotes - a jegyzetek helyett feketeség lesz, aztán sokára, de visszaáll, vagy az ikonok képe eltűnik, helyettük egységes, semmilyen ikonkép látszik).

Töredezettségmentesítőt futtattam, nem volt bibi. Futtattam hibakeresőket, nem találtak semmit ("A számítógép megfelelően működik."). A memóriája is elég nagy, azzal se lehet gond (a cuccaimat nem a gépen tartom, hanem külső merevlemezen, így terhelve sincs.) Futtattam rendszerellenőrzést, karbantartót - szintén sehol semmi. Egyszerűen nem értem! ESET Nod32 antivírusom van, de vírust nem találtam. Kártevőket talált, de azokat eltávolítottam. Csináltam rendszer visszaállítást, de nem segített semmit, a probléma továbbra is maradt.

Nagyon nagy szükségem van a gépem napi használatára, mert csak ezen keresztül tudom tartani a kapcsolatot a külvilággal (betegség miatt), és pár ezer forintot is csak úgy tudok összekaparni havonta, hogy online aukción sikerül eladnom valamit (ha sikerül)! Szervizre viszont nincs pénzünk (mint ahogyan lassan már a számlák befizetésére se lesz). Az internet az egyetlen luxusunk...


Kérlek, segítsetek!!! Mi lehet a baj??? Milyen ingyenes programokkal tudnám megnézni? Mit tudnék tenni?

/Nem tudom, ez számít-e. Egyszer már cseréltek benne merevlemezt, még a legelején, megvétel után pár héttel, mert kiderült, hogy gyári hibás volt - így akkor nem is kellett fizetni semmit, ingyen volt a csere. Viszont azóta eddig normálisan működött./



2012. okt. 27. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

világosan leírod,hogy nem a gépen tartod a cuccaidat,

akkor meg miért nem húzod újra a winedet azt jónapot,

amit itt regényhosszúságban leírtál abból azt is kilehet olvasni,hogy valamitől ,valamikor megsérült az oprendszered,az meg meg nem javul ,csak ha újratelepítik,

de hát ezt te magad is ingyen megtudnád csinálni,

2012. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezrk alapján én RAM hibára tippelnék, de, hogy a hardveres hibákat kizárjuk, két dolgot tehetsz: letöltesz egy ingyenes ubuntut, kiírod dvd-re, bootolsz róla, kipróbálásra mész, mikor kérdezi, mit akarsz vele. Ha az alól megy minden normálisan, valószínűleg valami program, vagy a Nod által nem észrevett kártevő lesz. Ezzel annyit tudsz csinálni, hogy vagy megpróbálod rendbe tenni, ami van, boor idejű kereséssel leszedni a cuccot, vagy teljesen, az alapoktól (formázás, stb) újra teszed rajt a windowst.

Ha viszont live cd alól sem megy normálisan (értsd: használhatatlan), akkor sajnos tényleg szervizbe kell vinni.

2012. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ennyire nem értek hozzá...

"Regény hosszúságú" - ha meg nem írom le a részleteket, az a baj! Nem kéne ilyen negatívan állni a másikhoz.

2012. okt. 27. 14:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Teljes operációs rendszer csere szükségeltetik

a leirásod szerint



De 1 kérdés let mostanába virtuális cd/dvd meghajtó telepitve ?

pl daemontools vagy hasonlo?

2012. okt. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
DaemonTools Lite automatikusan frissítette magát, azt láttam.
2012. okt. 27. 14:39
 6/11 anonim ***** válasza:
merre laksz,mert ha nem messze,akkor odamegyek azt rendbe teszem neked,
2012. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lite ?

akkor töröld nekem már csinált igy gondot

2012. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Amúgy az a DaemonTools Lite mire való? (Tényleg nem értek túlzottan ehhez a részéhez, inkább csak a programokhoz, felhasználói szinten.)

Ha leszedem, akkor nem lesz baj? Nem lesz olyanom utána, amit nem tudok a törlése miatt használni?

2012. okt. 27. 15:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Virtuális cd rom és arra szolgál hogy virtuális cd ket tudjunk a gépen használni
2012. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Írd le, hogy pontosan milyen ASUS-od van. Az ASUS gépeknek gyárilag két év a garanciája, tehát egy operációs rendszer újratelepítése után fenn áll a hiba akkor vidd szervizbe. De előtte is megpróbálhatod szervizt, legfeljebb a hiba meghatározáson jónak ítélik. Az ASUS laptoppok egyik legnagyobb hibája, hogy egy - két hónap alatt tönkremegy a dvd -je. Környezetemben 7 -ből 7 -ben ment tönkre. Kellett cserélni. Talán ez segít neked.
2012. okt. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!