Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért utálják sokan a Microsof...

Miért utálják sokan a Microsoftot?

Figyelt kérdés

Nekem semmi problémám nincs velük, se a Windows-zal, se az Office-szal, se az online szolgáltatásaikkal (Hotmail, Skydrive,stb).

Akkor mire fel ez az utálat hadjárat?


2012. nov. 12. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Van aki azért, mert fejlesztene, de a rendszer zárt és nem tud belenyúlni (ez a kevesebb).

Van aki azért, mert nem fogja fel, hogy csak azért, mert egy terméket "ingyen" lehet másolni, még nem azt jelenti, hogy nem képvisel értéket, és hogy akkor szabad is másolni.

Van aki azért, mert nem tetszik neki valami egy termékben

És persze vannak sokan, akik azért, mert hallották valahol, hogy trendi fikázni és ők is azt teszik (a cégnek úgy sem fáj) - emellett használják boldogan a vásárolt v. warezolt termékeket.

2012. nov. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért mert nem értenek hozzá.
2012. nov. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tabaki ***** válasza:

És van, akinek nem tetszik a baromi agresszív üzletpolitikájuk, meg a felhasználók birkaságra nevelése. A Windows ettől függetlenül kitűnő oprendszer, a MS-programok egy része kiváló, ettől még a Microsoft birodalmi szemlélete lehet visszatetsző. Ennek a más oprendszerek kedvelői hangot adnak a fórumaikon, mondjuk, hogy ez az utálat.

A hadjárat pedig a napi gyakorlat, amikor az árcsökkentés érdekében Linuxszal eladott számítógéped mellé kapsz 5-6 cédényi Windows-programot, az eladó meg tapintatosan azt tanácsolja, hogy telepíts inkább legalább egy lopott Windowst, még mindig jobban jársz. A programgyűjtemény persze csak shareware/demo, a tonnaszám jó freewareből mutatóba sem kerül bele, de nem számít, úgyis csak arra való az egész, hogy már a boltban az agyadba véssék: Azért nem tudod a nagylelkűen mellékelt csodaprogramokat használni, mert hülye fejjel NEM WINDOWST VETTÉL.

Persze, mi köze mondjuk a Media Marktnak a Microsofthoz? Kimutathatóan nyilván nem sok, de érdekesen hálálják meg a kedvező árat a pingvineseknek...

2012. nov. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom hogy utálom, de én néha a hajamat tudom tépni a termékeiktől.


Nálam ami a legjobban idegesítő a Microsoft termékeknél hogy szinte rendre félkész szoftvereket adnak ki. Rendszeresen adják ki hozzá a frissítéseket, és nagyon sokszor baromi nagy hibákat kell utólagosan kijavítaniuk. Bennem ez kicsit a gányolás hatását kelti.


Illetve most már jó lenne ha megoldanák azt hogy ha sok program átvándorolt a gépeden akkor ne lassuljon be és ne omoljon tőle össze, mert már herótom van a windows telepítésekből. Még nálam aránylag lemegy mert nagyjából értek hozzá, de amikor kb. félévente megyek windowsokat telepíteni akkor már eléggé megutáltam az egészet. Lehet arra fogni hogy a júzer a balf*sz mert telerakja mindennel, ez így is van. DE akkor miért nem lehet azt megoldani hogy a nem hozzáértő júzerek is tudják úgy használni arra amire akarják úgy hogy ne vágják haza a rendszert.


Windowson kívül használok Linuxot is és egy jó ideig volt alkalmam a Mac-hez is, egyiknél sem tapasztaltam az ilyesfajta lassulásokat több év alatt és soha nem kellet újratelepíteni az op. rendszert sem. Amikor nem hozzáértő személyeknél szervizelek, akkor sokszor megpróbálom őket rábeszélni az Ubuntura. Hál' istennek sokan nyitottak a változásra és nagyon sok emberrel sikerült megszerettetni. Pedig az egy teljesen ingyenes operációs rendszer.


Végül pedig az én szemszögemből a hab a tortán hogy iszonyat drága. Ennyiért elvárhatná az ember hogy szinte egy hibátlan rendszert kapjon.

2012. nov. 15. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Illetve még ami nagyon zavar, hogy semmilyen vadi új termékben nem látnak semmi fantáziát.


Amikor még 2007-ben kiadták a legelső iPhone-t akkor még Steve Ballmer mondta a legnagyobb arccal hogy "ez egy baromi drága és hasztalan kütyü amit csak néhány fanatikus fog megvenni és bukásra van ítélve", akkora bukás lett hogy 250 milliót adtak el belőle és megváltoztatta az egész mobilpiacot.


A tábla PC-k terén is elcseszte a dolgokat. Még a legelső táblapc-ken alap windowsok futottak. Egy gond volt vele, mégpedig az hogy használhatatlan (kb. harmadszorra lehetett eltalálni a bezárás gombot), pedig ha még beleöltek volna energiát akkor nagyon jó gépeket csináltak. Nem, szerintük a tábla pc-k bukásra vannak ítélve, ilyet felesleges csinálni. Megint jött az apple és bumm, azóta mindenki tableteket gyárt, a microsoft is kicsit "kapkodva" összerakta a surface-t ami szerintem egy k*rva jó tábla gép, mivel elvileg egy teljes értékű windows fut rajta, de egyszerűen lehet látni rajta hogy szinte kapkodtak az elkészítésénél.



A mágnesklipszes billzete iszonyat kényelmetlen és bizonyos esetekben le tudták szaggatni a helyükről.


Az alkalmazások és a programok előszeretettel befagynak, beakadnak és nagyon sokat gondolkodnak.


A Windows 8-nak abszolút nem egységes, nem logikus a kezelése, nlhány alkalmazásnál kaotikus és átláthatatlan, néhánynál pedig annyira egyszerű hogy egy 4 éves gyerek is el tudja nyomkodni. (ezt valamennyire meg tudom erősíteni, mivel már egy ideje én is használom)


Mivel az Office-nak nincs touchscreen-re optimalizált változata, így az teljes mértékben használhatatlan (teljes értékű irodai használat kilőve)


Mint már fentebb is említette, a windows 8-at alig adták ki de már érkezett is hozzá egy baromi nagy javítócsomag.


Valamint van még egy sor hiba amit leírtak. (sosem nyomtam a surface gépet, csak egy rakat tesztből kiszűrve ezek voltak a legnagyobb hibák)


Viszont ha a Microsoft nagyon akarja akkor össze tudja kapni magát. Lásd ott van az X-Box ami az egyik legjobb játékkonzol.

2012. nov. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nálam ami a legjobban idegesítő a Microsoft termékeknél hogy szinte rendre félkész szoftvereket adnak ki. Rendszeresen adják ki hozzá a frissítéseket, és nagyon sokszor baromi nagy hibákat kell utólagosan kijavítaniuk."


Ebben részben egyetértek,de vedd figyelembe, hogy a windows egy teljesen kompromisszum képes gép, hiszen nem nagyon tudsz olyan PCt elővenni, amin ne menne.

Még az, de a legtöbb gépen teljesen stabilan.


Az üzletpolitikáról meg csak annyit, hogy legalább nem árulnak hétköznapi alkatrészekből álló gépepek 25x drágábban, mint egyébként listaár szerint kellene (lásd apple)

2012. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
gép helyett szotver...¤
2012. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha tudnád a szoftverek életciklusát, akkor tudnád, hogy egy szoftver akkor van "kész" amikor kiszolgálta az idejét, és lecserélik egy újabbra.

Addig vannak olyan verziói, amik használhatok, de javításokat, fejlesztéseket folyamatosan igényel.

2012. nov. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tabaki ***** válasza:

Ez igaz, például az XP a három javítócsomaggal már olyan simán ketyegett, hogy egyszerűen ordított a Vista után, hadd legyen megint mit toldozni-foldozni... :)

Egyébként viszont a linuxokat illetve linuxra írt programokat is folyamatosan buherálják, ez hozzátartozik a műfajhoz. Ezen a szinten tökéletesen hibátlan munka talán nem is lehetséges, ezt speciel a M$-nak is elnézem, amíg ingyen gondoskodik a javításról.

2012. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4 és 5 vagyok.


Aláírom hogy semmi sem lehet tökéletes, és a Windows tényleg egy kompromisszum képes gép, és szükség van a frissítésekre.


De most legutóbb a Windows 8-ban is találtak 4 kritikus biztonsági rést, és a kiadása után nem egész 1 héttel már adták ki hozzá a majdnem 600 megás javítást. Ennyi pénzért amennyibe a Windows kerül azért elvárható lenne hogy ilyenek ne legyenek. Pláne hogy elvileg eddig ez volt a Microsoft legjobban letesztelt szoftvere.


A félkészre pedig nem feltétlenül a szoftverre értettem. Legutóbbi jó példa erre a Microsoft Surface. Alap Windwsos cuccokat nem tudsz rárakni (bár ezt nyilván meg fogják buherálni), cserébe a Microsoft Online Áruházban vannak a szoftverek ahol a LEGNÉPSZERŰBB!! a Skype. Ezek után el lehet képzelni hogy milyen sok alkalmazás van benne, arról nem is beszélve hogy Androidnál és iOS-nél jóval drágábbak az alkalmazások. Tehát gyakorlatilag azokból az alkalmazásokból kell gazdálkodnod. Komolyabb irodai szoftver nincs is a listán.


Vagy ott volt pl. a Zune hordozható médialejátszó. Hát az valami katasztrófa volt.

2012. nov. 16. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!